+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Dua ediyorum sürekli ama ruhum daralıyor:( Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. nur1986
  Devamlı Üye
  Reklam

  Dua ediyorum sürekli ama ruhum daralıyor:(

  Reklam

  Dua ediyorum sürekli ama ruhum daralıyor:( Mumsema yaklaşık 9 aydır bir isteğim hacetim var okumadığım dua kalmadı nerdeyse ya unuttur rabbim yada razı gel diyorum yalvarıyorum her gün 5 vakit hatta daha fazlası bir aralar gayet iyiydim unuttum diyodum ruhum daralmıyor artık diyordum ama yeniden ruhum daralıyor bazen sanki nefsim gidecek gibi oluyorum yine ağlamalara başladım sürekli besmele çekiyorum allahımın güzel isimlerini sölüyorum ama yeniden aklıma düşmesi unuttum sandığımda aslında unutmadığımı bunlar neden kaynaklanıyor acaba yardımcı olurmusunuz lütven dualarınıza ve akıllarınıza bildilerinize ihtiyacım var lütven yardım edin

 2. BEYAZ_gul
  yasam

  Cevap: dua ediyorum sürekli ama ruhum daralıyor:(


  Reklam


  Gecmis olsun kardesim depresyondamisin olmasanda bir uzmana bas vur derim bendede vardi ama benimkinin sebebi vardi ALLAH yardimcin olsun

 3. juvanpix
  Üye
  aynı sorun bndede war bndeki akşam oluyor..

 4. Ercan
  Devamlı Üye
  Kardeş Allah dilerse yapar, ancak O bizim gibi uğraşmaz. Sadece "ol" der o da oluverir.
  Bunun için ağlamanıza yada sıkıntı yapmanıza gerek yok. Çünkü bu sizi yavaş yavaş isyana götürür.
  "Allah'ım senden hayırlısını dilerim. Hakkımda hayırlı olanı bana nasip et, hayırlı değilse onu bana uzak et, kalbimi de razı et" şeklinde dua edin. İnşallah Rabbim dualarınızı kabul eder. Ama bunun gerçekleşmesi için de sabırsız olmayın. Sabır takva gereğidir. Ve
  "Allah takva sahiplerini sever."3/76


 5. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  AbdulKadir Geylani hazretleri de mana olarak şöyle demişler. Lafın kendisini hatırlayamadım.

  Allah'ın Rasulu (s.a.v.) buyurmuş ki : "Kalplerin şifası Kur'an'dır".
  Bir doktor sana hastalığının ilacını verse hemen onu alırsın. Rasullullah (s.a.v.)' de sana şifayı tarif ediyor.

  Kur'an okuyup Rabbimizden Kur'an'ın, Rasul'un (s.a.v.) hürmetine şifayı isteyin inşaAllah

 6. nur1986
  Devamlı Üye
  sabrediyorum töbe haşa hiç isyan etmedim etmemde inşallah allah ettirmez...yardımlarınız için bilgileriniz için teşekkürler..

 7. HAMMADUN
  Emekli
  Elhamdulillah, Tabiidir ki; İnsan Rab'binden niyazda bulunacaktır. Ancak şuda unutulmamalıdır ki; her istediği önüne bu dünyada ulaşsında, diğer alemde istediği önüne gelmeyenlerden mi olsun....???

  Allah-u Taala her duva sahibinin duvasını muhakkak kabul eder. Ancak hakkında hayra ve şerre gidebilecek ve kaderleri içerisinde olmayan bölümü müstesna olmak üzere, bunların bir kısmını bu dünyada, istenilenlerin bir bölümünü de istekleri yerine gelmedi zannı içerisinde olan insan oğlunun tahammül ve sebatına karşılık sevap olarak hesap anında önüne çıkmak üzere.

  Zira Rab'bin kendisinden istenileni asla geri çeviricilerden değildir. Bir kısmını sevap bölümünde görmek üzere kitabında hazır bulursun inşaallah.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 8. Misafir
  daralınca sıkılınca inşirah [elemneşrahleke ] suresini okuyun inşallah iyi gelecek

 9. Misafir
  Eğer desen: "Birçok defa duâ ediyoruz, kabul olmuyor. Halbuki, âyet umumidir; her duâya cevap var," ifade ediyor.

  Elcevap: Cevap vermek ayrıdır, kabul etmek ayrıdır. Her duâ için cevap vermek var; fakat kabul etmek, hem ayn-ı matlûbu vermek Cenâb-ı Hakkın hikmetine tâbidir.

  Meselâ, hasta bir çocuk çağırır: "Yâ hekim, bana bak."

  Hekim "Lebbeyk," der. "Ne istersin?" Cevap verir.

  Çocuk "Şu ilâcı ver bana" der.

  Hekim ise, ya aynen istediğini verir, yahut onun maslahatına binâen ondan daha iyisini verir, yahut hastalığına zarar olduğunu bilir, hiç vermez.

  İşte, Cenâb-ı Hak Hakîm-i Mutlak, hâzır, nâzır olduğu için, abdin duâsına cevap verir. Vahşet ve kimsesizlik dehşetini, huzûruyla ve cevabıyla ünsiyete çevirir. Fakat, insanın hevâperestâne ve heveskârâne tahakkümüyle değil, belki hikmet-i Rabbâniyenin iktizâsıyla, ya matlûbunu veya daha evlâsını verir veya hiç vermez.

  Hem, duâ bir ubûdiyettir; ubûdiyet ise, semerâtı uhreviyedir. Dünyevî maksadlar ise, o nevi duâ ve ibâdetin vakitleridir; o maksadlar, gâyeleri değil. Meselâ, yağmur namazı ve duâsı bir ibâdettir. Yağmursuzluk, o ibâdetin vaktidir; yoksa, o ibâdet ve o duâ, yağmuru getirmek için değildir. Eğer sırf o niyet ile olsa, o duâ, o ibâdet hâlis olmadığından, kabule lâyık olmaz.

  Sözler | 23.Söz | 286

 10. Misafir
  Yani bu durumdan kurtulmak istiyorum artik :'( :'(

 11. Misafir
  Merhaba
  Ne durumdasıbız? Asabıldınız mı

 12. Misafir

  Reklam


  Güzel kardeşim bende senin gibiydim.fakat benim üzüldüğüm bir gönül mevzusu vardı.onla ilgili bisi duydum aynı senin gibi oldum.ama içimde bir sıkıntıda vardı.anneme anlattım anne içimde bir sıkıntı var geçmiyo dedim annem yine içinden sureler falan oku dedi onun dediğini yapıyordum ama annem sonra köyde babaannemleri aradı benim böyle iç sıkıntım olduğunu söyledi.onlarda ordan hocaya gitmişler.sonuc nazar değmiş hoca muska yazdı çok şükür iyilestim o zaman ..nazarin üstünden 25gun geçmiş haliyle nazarda beni bayaa sıkmış ama ben çok kötüydüm agliyodum sürekli daraliyodum yani uzun lafın kısası bi annenden falan yardım al bi buyugunden

+ Yorum Gönder
ruhum daralıyor,  içim daralıyor dua,  içim daralıyor,  ruhum daralıyor dua,  icim daraliyor dua,  ruhum daraliyor,  içim daraliyor