+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazan ayında mastürbasyon Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 1
  Müslüman123
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ramazan ayında mastürbasyon

  Reklam

  Ramazan ayında mastürbasyon Mumsema 14 yaşında bi erkeğim.Mübarek ramazan ayında malesef mastürbasyon yaptım kendimden çok utanıyorum Oruçlu değildim yani iftardan sonra oldu. Bir daha yapmam ama bilgi almak amacıyla soruyorum. İnternette 2 defa yapan kefaret gerekir yazıyordu. Ben oruçlu değildim. Bu benim içinde geçerli midir? (Allah affeder inşAllah dualarınızı esirgemeyin lütfen)

 2. 2
  ordeall
  Emekli

  Cevap: Ramazan ayında mastürbasyon


  Reklam


  istimla günahtır tabi ama o dediginiz kefaret olayı oruçlu iken yapılan istimladır 1 kere yaparsan kaza olur 2.cide kefaret olur bilgim bu yönde daha iyi cevap verenler elbet olucaktır

 3. 3
  Hiss1
  Devamlı Üye
  İstimna iyi olmayan bir yoldur. Ancak ordeall kardeşim, İslam dini zor durumda kalınca yasak edilen şeyleri yapmaya müsaade etmiştir. Örneğin açlıktan ölmek üzereyken ve etrafta domuz etinden başka et yok ise haram kılınmış domuz eti kişiye yetecek miktarda yenilebilir. İstimna da böyledir zor durumda kalınca şehveti gidermek için yapılan istimna hanefi mezhebince mekruh kabul edilmiştir.

 4. 4
  ordeall
  Emekli
  peki bir insan oruçlu iken bunu yapsa benim bildigim kaza yapması gerekiyor yani diger sitelerde okudumda o yüzden burda yazmak istedim

 5. 5
  Hiss1
  Devamlı Üye
  Evet oruçlu iken senin dediğin gibi. Orucu bozduğu için kaza gerekir. Oruçlu olduğunu bile bile yapılan istimna ve girilen cinsel ilişki kefaret gerektirir diye biliyorum.

 6. 6
  Ercan
  Devamlı Üye
  Oruçlu iken istimna etmek orucu bozar. Kaza gerekir. Kefaret gerekmez.
  Oruçlu değilseniz iftardan sonra yapılmışsa gusül abdesti almak yeterlidir.
  Şehveti gidermek ve zinadan sakınmak için istimna etmek haram değildir. Bunun dışında istiman haramdır.

 7. 7
  müslüman258
  Üye
  15 yaşındayım ramazanda 2 defa masturbasyon yaptım ama 2 defa yapılınca kefaret gerektirdini bilmiyordum bide kaza gerekirse ne zaman kaza edilir?

  Lütfen cevap verin gerçekten çok pişmanım ama yaptım bir kere ???


  LÜTFEN YARDIM EDİN??????


 8. 8
  Misafir
  Nihat hatipoglunun söyledigine göre gusül ile oruç bağdaş değilmiş yani gusülsüz adam oruç tutabilirmiş.Tabi ramazanda gusülsüz gezmek ayrı bi günah.

 9. 9
  bmg
  Üye
  Hocam 14 yaşındayım ramaazan başlkadıktan 3 gün sonra delirmeye başladım vede affedersiniz mastürbosyon ile cünüp oldum sıkıntımdan kurtulmak içindi ama sonra bir kere daha yaptım buysa sadece zevk içindi hozam kaza mı gerektirir kefaret mi

 10. 10
  arifselim
  Yönetici
  Oruçluyken mastürbasyon yapmak orucu bozar ve bir kaza tutman gerekir. Bunu ne için yaparsan yap durum aynıdır ve haramdır.

 11. 11
  Misafir
  Selamın aleyküm.Hocam ben 17 yaşındayım ramazan başladığından bu zamana kadar mastürbasyon yapma ihtiyacı duydum 2 kez mastürbasyon yaptım kefaret in anlamını bilmiyordum eğer yardımcı olursanız sevinirim .Allah razı olsun


  Ve Tövbe edip Gusül alsak olmazmı hocam yardımcı olun .

 12. 12
  arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Aleykum selam. Bir ramazan ayı içerisinde iki sefer mastürbasyon yaparak orucunu bozan kişinin hem kaza hemde kefaret gerektirdiğine dair görüş vardır. Bilmemek bi mazeret değilidir. Orucun bozulur ve kaç gün bozmuşsan sana kaza gerekir.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 124 ... SonuncuSonuncu

ramazanda masturbasyon

ramazanda masturabasyon

ramazanda mastürbasyon

ramazan ayında masturbasyon

ramazan ayında mastürbasyon

ramazanda masturbasyon yapmakramazan ayinda mastürbasyon