+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 3457 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ramazan ayında mastürbasyon Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Ramazan ayında mastürbasyon

  Reklam  Cevap: Ramazan ayında mastürbasyon ile ilgili yazı Yudumla.com
  Selamun aleyküm hocam beni çok kötü şehvet sıkıştırıyor ve afedersiniz mastur yapmam gerekiyor ama orucum soracağım soru şu iftardan sonra mastur yaptım diyelim ramazan boyunca iftarlardan sonra (hergün değil) masturbasyon yapsam kefaret veya kaza gerektirir mi yani ramazanda 1 kere değilde bir çok kez mastur yapsak kefaret vb. gerektirir mi (iftarlardan sonra ama )

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  İftar ile imsak arasında yapılan bu fiilin oruçla bir ilgisi yoktur. Ne kaza nede kefaret gerektirmez. Ama bunu sırf zevk için yapmak günahtır ancak zinaya düşme korkusu karşısında caiz olur.

 3. Misafir
  1 - Hocam oruçlu değilim ama sevgilim ile mastürbasyon yaptık ramazanda. Günah mıdır? 14 yasındayım. İyi günler


  2- Ben 14 yasindayim ramazan ayinda masturbasyon yaptim ama bu kefaret veya orucu bozma durumundan haberim yoktu hicbise bilmuyodum suan cok pismanim bana gunah yazilmisnidir?

 4. arifselim
  Yönetici
  1- Birincisi oruç tutmaman büyük bir günahtır. İkincisi mastürbasyon yapmakta haramdır ancak zinaya düşmekten korkarsan o zaman caiz olur. Sevgili ile olman da ayrıca haramdır.

  2- Ramazan ayında mastürbasyon yapmış olman orucunu bozar ve bir gün kaza tutman gerekir. Bilmemek bir mazeret değildir.

 5. Misafir
  Ramazan aynıda oruç tutamayacağımız günlerde 2 defa yapılsa kefaret olır mu yani ramazan ayı dışında onu tutarken kefaretli mi tutmamamız lazım
  2. Oruçlu ikrn ard arda yapılsa yani 2 de fa yapılmış olsa yani 1günümüz bozulsa kefaret gerekir mi?
  3.gusül gerektirdiğini bilmezsek ve gusülsüz oruca devam etsek hepsini mi kaza yapmamamıx laxım?

 6. arifselim
  Yönetici
  İki sefer ayrı ayrı günler ve bir ramazan olması durumunda Kefaret orucu gerektiğini söyleyen alimlerimiz vardır. Eğer oruçlu değilsen sadece kaza gerekir.

  2- Bu durumda 1 gün kaza tutman gerekir.

  3- Cünüp halde oruç tutulursa geçerlidir ama bu ayrı bir günahtır çünkü bir vakit namazı cünüp olarak geçirmek caiz değildir.

 7. Misafir
  Hocam orućluyum ve rüyamda ayip şeyler gördüm sabah kalktiģimda bir baktim cünup olmuşum bu orucu bozarmı ve günahı nedir??

 8. arifselim
  Yönetici
  Uyku halinde veya rüya halinde boşalmakla oruç bozulmaz. Uyandıktan sonra gusül abdestini al ve orucuna devam et.

 9. Misafir
  Hocam iyi günler 15 yaşındayım ve oruç tutmuyorum Allah'a yemin etmiştim eğer bir isteğim gerçekleşirse tüm ramazan boyunca masturbasyon yapmıyacağım diye zevke geldim ve iftardan önce masturbasyon çektim oruçsuzken iftardan önce masturbasyon çekmek günah mıdır ayrıca yemini bozduğum için çok pişmanım gusül abdesti aldım şimdi ne yapmamı önerirsiniz

 10. arifselim
  Yönetici
  Oruç tutman gerekir bu sana farzdır. Bu tutmadığın günleri kaza etmelisin. Oruç değilken yapılan mastürbasyonun oruçla bir ilgisi yoktur. Ama yeminini bozduğun için sana yemin kefareti gerekir.

 11. tolga123
  Üye
  hocam ben şimdi iftarla sahur arasında masturbasyon yapmak istiyorumda ramazan ayında yapmamak için tövbe etmiştim yapsam günahı ne olur hocam

 12. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  Ramazan ayında yapmamaya yemin etmişsen iftar ile imsak arasında da yapamazsın. Eğer yaparsan sana kefaret gerekir.

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 3457 ... SonuncuSonuncu
ramazanda masturabasyon,  ramazanda masturbasyon,  ramazanda mastürbasyon,  ramazan ayında masturbasyon,  ramazan ayında mastürbasyon,  ramazanda masturbasyon yapmak,  ramazan ayinda mastürbasyon