+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şirk midir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mehmet8623218
  Üye
  Reklam

  Şirk midir?

  Reklam

  Şirk midir? Mumsema şu olay şirk midir:aklımdan bir gün namazımı kılayım.annemgil bu çocuk niye namaz kılmıyor demesinlr diye bir cümle geçti.namaz kılmaya kalkıştığımda bu düşünce aklıma geliyor bu cümle yukarıda anlattığım gündeki cümle aklıma geliyor.namaz kılamıyorum.herzamn bu düşün için namaz kılacakmış gibi olyorum.namaz kılamıyorum.ne yapmalıyım?şu durumdan nasık kurtukurum?bir gün namz kılmaya camıye gıdecektık.o gun cunuptum ve bu anlattığım olay aklıma gelıyordü.gitmeyecektım ama benı zorladılarve zorla göturürler dıye almadım.orda abdest alıyormus gıbı yaptım abdest alırken niyet etmedim.elimı yıkadım ağzıma ve burnuma su vermeden yuzumu yıkadım.kollarımı yıkadım basımı mesh ettım ayakları yıkadım.camiye girdım sunnetı kılacaktım.anlattıgım olay aklıma geldı ve cunuplugum aklıma geldı.kılmadım.farz başladı ben camiden çıktım.

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: şirk midir?


  Reklam


  Kardeş namaz insanların Allah'a olan borcudur. Ve borcun ödenmesi gerekir.
  Anne için yada baba için, laf söylemesinler, maksat alem beni camide görsün gibi şeylerle namaz kılınmaz. Namaz önce Allah için kılınır. Ancak bu durum seni şirke düşürmemişdir inşallah.
  Sen Allah'a sığın, tevbe et, dua et. Her namaz kılmaya kalkıştığında aklına gelenler şeytandan vesvesedir. Aldırış etme. Şeytandan ve vesvesesinden alemlerin Rabbine, Yaradana sığın. Allah namazlarını kabul etsin.

 3. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  namaz kılmaya kalkıştığımda bu düşünce aklıma geliyor bu cümle yukarıda anlattığım gündeki cümle aklıma geliyor.namaz kılamıyorum.herzamn bu düşün için namaz kılacakmış gibi olyorum.namaz kılamıyorum.ne yapmalıyım?şu durumdan nasık kurtukurum
  Bu düşünceler sana şeytandan vesvesedir kardeşim
  sakın namazı terk edipte şeytanı mutlu etme
  Dualarla Allah c.c ya sığın ve bu düşüncelerin üzerine gidin
  Muhafazateyn surelerini, Ayetel Kürsiyi sıkça okuyun.

+ Yorum Gönder