+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruçluyken gusül aldım , şu durumda orucum bozuldu mu ? Bakar mısınız acil Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Oruçluyken gusül aldım , şu durumda orucum bozuldu mu ? Bakar mısınız acil

  Reklam

  Oruçluyken gusül aldım , şu durumda orucum bozuldu mu ? Bakar mısınız acil Mumsema Bugün sahurdan sonra sanki rüya görmüş gibi oldum, kendimi sağlama almak niyetiyle gusül abdesti aldım. Alırken 4 kere normal ağzıma su verdim çarkaladım, 5.defa ağzıma su verdiğimde yarım gargara yapar gibi yaptım. GARGARA gibi yapmam orucumu bozmuş mudur ? Ve de bu şekilde gusülüm kabul olmuş mudur acaba ? Gusüle engel hareket mi 3 kere gargara yapmadım ?


  He bir de ağzımda sahurdan ekmek v.s artık kalabilir düşüncesiyle sadece diş fırçasıyla dişlerimi fırçaladım diş macunu olmadan, sonra tükürdüm, yutkunmadan çarkalayarak tükürdüm

  Orucum da gusülüm de gitti mi


 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Oruçluyken gusül aldım , şu durumda orucum bozuldu mu ? Bakar mısınız acil


  Reklam


  Kardeşim, Hanefi mezhebine göre ağza bir defa su almak farz, 3 defa almak sünnettir. Fazlası fuzulidir. Ama fazla almanın gusle zararı yoktur.

  Gargara sırasında su yutmadıysanız orucunuz bozulmamıştır.

  Diş fırçalamak orucu bozmaz. ( su yutulmaması şartıyla )

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  O halde hem gusülüm hem de orucum da problem yok. Allah kabul eylesin. Su yutmadım. Tükürdüm sürekli ama tabi sonrasında yutkunmalar mecbur oldu.

+ Yorum Gönder