+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Oruçluyken leke gelmesi durumunda oruç bozulur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. eylül_36
  Üye
  Reklam

  Oruçluyken leke gelmesi durumunda oruç bozulur mu?

  Reklam

  Oruçluyken leke gelmesi durumunda oruç bozulur mu? Mumsema mrb arkadşlar kafama takılan bir soru var. ben adet gördüm ve bitti. oruç tutuyorum şu anda . ama demin kahverengi leke gördüm. ama daha 10 gün geçmedi .orucumu bozmam gerekiyor mu yoksa özür niyetine mi giriyor??

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: oruçluyken leke gelmesi durumunda oruç bozulur mu


  Reklam


  A.S Kardeşim.
  Hayız dönemi içinde gelen her renk kan hayız kanı sayılır. Hayız kanı gelmesi durumunda oruç bozulur ve yiyip içilir. Gizli yiyilip içilmesi İslami edeptendir.
  Şüphesiz en doğrusunu Allah bilir.
  Ayrıca Desert Rose Hocam da ayrıntılı bilgi vermiş. Linki tıklayabilirsin.

  Adet bitiminde gusül aldıktan sonra turuncu renginde kan geliyor, bu oruca ve namaza engelmidir?

 3. Misafir
  Orucluyum ama biraz once pembe gibi bi leke geldi ama 1 defa geldi orucum bozulurmu

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  Adet sonrası gelen bir leke ise orucuna devam et

 5. Misafir
  Adet dönemi olmadığı halde kahve tonlarda akıntı gelirse oruç bozulurmu

 6. arifselim
  Yönetici
  Adet dönemi dışında gelen kahverengi veya başka renklerdeki akıntılar orucu bozmaz. Jinekolojik muayeneden sonra gelen akıntılarda orucu bozmaz ve guslü gerektirmez.

 7. Misafir
  Jinekolojik muayene sonrasindaki gun olan lekelenme oruvu bozarmi??doktorum 3 gun lekelenme olur dedi lutfen acil cevap verirmisiniz??

 8. arifselim
  Yönetici
  Jinekolojik muayeneden sonra gelen akıntılar orucu bozmaz. Adetten dolayı gelmedikten sonra bunların oruca zararı yoktur.

+ Yorum Gönder
oruçluyken leke gelirse oruç bozulur mu,  oruçluyken az kan gelmesi,  leke gelince oruc bozulur mu,  orucluyken cok az kan gelmesi,  oruçluyken leke gelmesi,  orucluyken leke gelirse oruc bozulurmu,  oruçluyken pembe leke gelmesi