+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytanın ramazan ayında zincirle bağlanması? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. rukyail
  Emekli
  Reklam

  Cevap: şeytanın ramazan ayında zincirle bağlanması???

  Reklam  Cevap: şeytanın ramazan ayında zincirle bağlanması??? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: şeytanın ramazan ayında zincirle bağlanması???
  Ramazan ayında Cenab-ı Hak tarafından şeytanlara bir ay boyunca izin verilmez Onlar yine iş başındadırlar, insanları yoldan çıkarmak için ellerinden gelen gayreti gösterirler Ama bu ayda insanlar oruç vasıtasıyla nefislerini kısmen terbiye ettiklerinden diğer aylarda olduğu gibi insanlar üzerinde kolayca etkin olamazlar Öyle ki Ramazan ayı geldiğinde nice meyhane ve kahvehane kapanır Manevî bir atmosfer insanlara hâkim olur Böyle bir atmosfer içinde şeytanlar eskisi kadar kolay cirit atamazlar, isteklerini yaptıramazlar Hatta adeta şeytanın yayın organı gibi yayın yapan bir kısım gazete ve televizyon, bu manevî atmosfer içinde kısmen dini yayın yapmaya kendini mecbur hisseder
  Bu durumda, Ramazan ayında şeytanların zincire vurulması,oruç tutan ve orucun hakkını verebilen kimseler tarafından olmaktadır

  Eminmisin imam ama cebraile emrediliyormuş o baglıyormuş diye duymuştum ayrıca insanların nefisleri de günaha davetiye çıkarabilir

 2. islamyolu
  Emekli

  Cevap: şeytanın ramazan ayında zincirle bağlanması???


  Reklam


  Eminmisin imam ama cebraile emrediliyormuş o baglıyormuş diye duymuştum ayrıca insanların nefisleri de günaha davetiye çıkarabilir
  '' Ey Cebrail (AS), sen de yeryüzüne in. Azgın şeytanları bir yere tık. Bukağılarla bağlar. Daha sonra, onları deniz dalgalarına bırak. Tâ ki, Habibim Muhammed (SAV) ümmetinin oruçlarını bozmayalar.”

  Bağlanan şeytan , Ama nefis Halada duruyor merak etme. Şeytan birşey yapamazsa nefis yapar. bilirsin ikisi dostlar iyi anlaşırlar.

  İnsanlar gibi şeytanlar da farklı farklıdır. Çok aşırı zararlıları olduğu gibi her insana özel verilmiş şeytanlar da vardır. Ramazanda bağlanan şeytanlar hususi şeytanlar değildir. Daha zararlı ve şerir şeytanlardır. Herkesin hususi şeytanı ise insanla beraber bulunmaktadır.
  Eğer şeytan insandan ayrılsa o zaman insanın terakkisi durur. Ancak Ramazanda bu şeytanların tesirleri ve zararları azalabilir.
  Hatta bir hadiste Peygamber efendimiz kendisine de bir şeytan verildiğini ancak hususi şeytanının teslim olup Peygamberimize boyun eğdiğini söylemiştir.
  Ayrıca insana şüphe ve vesvese veren sadece şeytan değildir. İnsanın nefsi emmaresi de her zaman görev başındadır.


 3. şaf_ak
  ...MüPteLaNıM...
  Allah bizleri nefsimizin şeytanın ve tüm düşmanların şerlerinden muhafaza etsin...Amin.

 4. denclis
  Devamlı Üye
  Sen yaptığın bütün kötülükleri nefsine ve şeytana direnemediğin için yaptın.
  Sen cehennemde yanacaksan,bunun sorumlusu başta sen olmak üzere şeytandır.
  Annen cehennemde yanacaksa şeytan yüzünden yanacak.
  Babanda öyle.
  Hergün katil sayısı artıyor,çünkü insanlar şeytana uyuyor.


  Şimdi ona merhamet etmeye devam mı edeceksin?

  Keşke sadece ramazanda değil herzaman zincire vurulsa.


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12