+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Zikir yaptıktan sonra Fatiha okumak gerekir mi? Ve bu okuduklarımızı birine bağışlayabilirmiyiz? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Aykut DÖNMEZ
  Üye
  Reklam

  Zikir yaptıktan sonra Fatiha okumak gerekir mi? Ve bu okuduklarımızı birine bağışlayabilirmiyiz?

  Reklam

  Zikir yaptıktan sonra Fatiha okumak gerekir mi? Ve bu okuduklarımızı birine bağışlayabilirmiyiz? Mumsema Selamün Aleyküm.Arkadaşlar günlük tesbihat yaptıktan sonra,mesela 100 salavat veya La İlahe İllAllah dedikten sonra(100 den fazla da olabilir sadece örnek vermek amacı ile yazdım) Fatiha okumak gerekir mi?Ve bu okuduklarımızı birine bağışlayabilirmiyiz?(vefat eden biri vb.)

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Zikir yaptıktan sonra...


  Reklam


  A.S Kardeşim. Tesbihattan sonra Fatihanın okunması gerektiği hakkında kaynak bulamadım. Ancak tesbihatlar,Hz.Muhammed(S.A.V) ve ehli beytine, ölmüş tüm müslümanlara ve ölmüş yakınlara bağışlanabilir.

 3. Aykut DÖNMEZ
  Üye
  Sağolasın hocam.ALLAH razı olsun.

 4. mumsema
  Administrator
  Selamün Aleyküm.Arkadaşlar günlük tesbihat yaptıktan sonra,mesela 100 salavat veya La İlahe İllAllah dedikten sonra(100 den fazla da olabilir sadece örnek vermek amacı ile yazdım) Fatiha okumak gerekir mi?Ve bu okuduklarımızı birine bağışlayabilirmiyiz?(vefat eden biri vb.)
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Her zikrin ve her duanın sonunda fatiha okunması zorunlu değildir.
  Bir zikirden yada sadakadan aldığınız sevabı dilediğiniz kişiye bağışlayabilirsiniz.

+ Yorum Gönder