+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah kulunun dinine neden musibet verir ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. rukyail
  Emekli
  Reklam

  Allah kulunun dinine neden musibet verir ?

  Reklam

  Allah kulunun dinine neden musibet verir ? Mumsema Tamam normal musibet dünyalık bir imtihandır ama görüyoruz müslüman bir insan bir gayrimüslime aldanarak dinini degiştiriyor allah babadır vs hristiyan oluyor veya bir fitne sebebiyle dininden dönüyor ve inancı bozuluyor bu sebeple müslümanken ataist olan birini tanıdım o da çok zaman önce allah tarafından yaratıldıgımızı nerden biliyorsun belki uzaylı başka varlık tarafından yaratıldık diyen bir arkadaşı yüzünden ataist oldugunu söyledi allah celle celalühü dinde musibeti ne sebeple insana verir ögrenmek istiyorum ?

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Allah kulunun dinine neden musibet verir ?


  Reklam


  Tamam normal musibet dünyalık bir imtihandır ama görüyoruz müslüman bir insan bir gayrimüslime aldanarak dinini degiştiriyor allah babadır vs hristiyan oluyor veya bir fitne sebebiyle dininden dönüyor ve inancı bozuluyor bu sebeple müslümanken ataist olan birini tanıdım o da çok zaman önce allah tarafından yaratıldıgımızı nerden biliyorsun belki uzaylı başka varlık tarafından yaratıldık diyen bir arkadaşı yüzünden ataist oldugunu söyledi allah celle celalühü dinde musibeti ne sebeple insana verir ögrenmek istiyorum ?
  Dinde musibeti hak edene verir.
  Hak edenler kimleridr?
  Hak edenler kişiye göre değişir.
  Örneğin; Müminleri dost edineceğine dinsizi dost edinirdse imanına musibet gelir.

 3. rukyail
  Emekli
  Haklısın Sem'a buldugum bu ayetlerde dedigini dogrular nitelikte Hac suresi 3- İnsanlardan kimi, Allah hakkında bilgisi olmaksızın tartışır durur ve her azgın-kaypak şeytanın peşine düşer.

  4- Ona yazılmıştır: "Kim onu veli edinirse, şüphesiz o (şeytan) onu şaşırtıp-saptırır ve onu çılgın ateşin azabına yöneltir."

 4. moruk
  Üye
  İnsana Musibet Dört (4) Sebepten Gelir

  1. Ya Hak ettiği için gelir, sabrederse günahlarına keffaret olur.
  2. Ya daha büyük belalara kalkan olarak gelir.
  3. Ya tıpkı yağmuru haber veren fırtına gibi, arkadan gelen nimeti haber verir.
  4. Ya da Ahretteki derecesini katlar.+ Yorum Gönder