+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Birisini sevdiğin zaman ondan sevmesini istediğin zaman nasıl dua etmeli Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Osman_24
  Üye
  Reklam

  Cevap: Birisini sevdigin zaman, ondan sevilmesini istedigin zaman nasil dua etmeli?

  Reklam  Cevap: Birisini sevdigin zaman, ondan sevilmesini istedigin zaman nasil dua etmeli? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Birisini sevdigin zaman, ondan sevilmesini istedigin zaman nasil dua etmeli?
  Allah razi olsun güzel bir cevap.

 2. DrLeyla
  Devamlı Üye

  Cevap: Birisini sevdigin zaman, ondan sevilmesini istedigin zaman nasil dua etmeli?


  Reklam


  zaten hayirlisini istiyorum, ama o kisi de beni sevmesini istiyorum. O yüzden düzgün bir dua ariyorum. Esler arasi dua doluca var ama daha esim degil suan.
  Benim korkdugum sey, dua ettimde, Allahim su kisi beni sevsin dedigmde, Allahi acaba ikinci siraya mi atiyorum. Yoksa, Allahim bu kisi ilk seni sevsin sonra beni, desem daha mi iyi olur? Veya, ilk Allahi, sonra Peygamberleri, sonra Kurani, sonra beni sevsin mi demeliyim? Artik orada süpheliyim, ondan dua edemiyorum.

  Onu neyinden dolayı başkalrından fazla sevdiğini çöze bilirsen, dualarında hayırlısını isterken 'falan sebeplerden dolayı falanca kişiyi kendime eş istiyorum, Sen kalplerin hakimisin, Sen her şeyin asıl sahibisin, onu kendisinden, anne-babasından önece senden istiyorum. İstediğimi bana verirsen Yüceliğindendir, istediğimi bana vermezsen Sen daha iyi bilirsin. Bana taşıyamayacağım yükü yükleme, zorluklarımı da hafiflet ya Rabbi!' şeklinde ola bilir.

  Sen kendi sevginin caizliğinden eminsen onun seni senin onu sevdiğin kadar sevmesini isteye bilirsin. Basit ve uyğun olmuş olur.


  Selamlar.

 3. nur1986
  Devamlı Üye
  bende teşekkür ederim yanlışımı düzelttim senin sayenede gönlündeki sevdiğin o kişi inşallah seni sever duaların kabul olur inşallah selametle kal

 4. Misafir
  ne etmeliyem ki o meni sevsin

 5. Medina.H.
  Üye
  Sevdiğim evlenmiş ona aşk duasını okuyabilirmiyim?

 6. Misafir
  Allahtan cok seviyorsan onu, olmaz istedigin. Duam seninle kardes, insallah kavusursun.

 7. Misafir
  Allahım gonlumdekini hakkımda hayırlı eyle hayır ve şerrin senden geldiğini bilirim ve inanirim her şeye kadir olan sensin
  Şeklinde dua ediyorum gönülden yapılan dualara Rabbim icabet eder

 8. Misafir
  seninsevgilinvarmı varsa onunlaiyigeçin onunkalbini kırma olurmu

 9. Misafir
  Peki ben onun beni sevmesi için allaha doğru bir şekilde nasilndua etmeliyim

 10. Misafir
  Birini seviyorsan gercekten onunla evlenmelisin Allah rizasi icin

 11. Misafir
  Benim bi sevdiğim var onun için çok dualar ettim oda beni sevsin diye hatta internetten bir sürü dular araştırdım ettim. Ama o başka bir kızı sevmeye başladı. Dayanamıyorum. Allah a cok dua ettim allahım bni onun yokluguyla imtihan etme onu bana nasip et diye ama o başkasına nasip oldu şuan

 12. Misafir

  Reklam


  Ya çok garip. Ben yaş olarak 16 ama bünye olarak şahsımca 19-20 yaşında falanım (yaşıtlarım göre daha olgun olduğumdan) islamiyetle haşır neşirim çok şükür. Ortasonda aynı sınıfta okuduğum bir kıza ona sevdiğimi söylemiştim o da islamiyete çok düşkün olduğundan Red ettiğini söyledi. O aralar çok üzüldüm. Toparlarım dedim. Şuan lise 3 öğrencisiyim kız hala aklımda çıkmıyoru her namazdan sonra dua ederim, teheccüd e kalkar kılar dua ederim Allahım onu bana helal yollarla, haramsız bir şekilde nasip eyle diye.. Şanstır ki 15 Temmuz un gündüzüne nefsime yenik düştüm ve mesaj attım. Ona 3 yıldır çok sevdiğimi söyledim. O umutlanmanı istemem tarzı şeyler söyledi. Ama bilirim ki kader Allah'tandır. Ben duama hala devam ediyorum. Kaldı ki ümidim şuradan var : kim kendine gelip 3 yıldır uzaktan sevdiğini söyleyen birine hayır der? Ben tam kalbimle inanıyorum yine de Allah nasip eder inşallah diyorum. Allaha emanet.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12

sevilmek icin ozel dua

sevdiğin tarafından sevilmek için dua

sevdigim kisi beni sevsin dua

oda beni sevsin duası

sevdiğin için dua

sevilmek için dua

sevdigin icin dua