+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İman küfür konusunda bilgisi olan cevap yazsin lütfen. Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. noıdnoname
  Üye
  Reklam

  İman küfür konusunda bilgisi olan cevap yazsin lütfen.

  Reklam

  İman küfür konusunda bilgisi olan cevap yazsin lütfen. Mumsema selaminaleyküm.
  Arkadaslar benim büyük bır derdim var derdim şu;
  Ben aslında Allahtan aşırı korkan biriyim ama içimden bir ses sürekli Allahımin beni yakacağını söylüyor ben Allahın merhamet yönlerini okuyorum ve ozaman sevgim çok artıyor. sonra
  içimden bir ses sürekli kötülük emrediyor vesvese diyebilirsiniz ama eskiden bu vesveseler susardı şimdi susmuyor sürekli devam ediyor acaba bende iş bitmiş mi Allah hakkında kötü düşünceye sahip olmak istemiyorum çünkü beni o yarattı rizk veren de o en güzel yolda onun yolu ben kötü düşüncelere irademle karşı koyuyorum ama Allahımin beni yakacak olması düşüncesi beni öldürüyor daha önce büyük günahlar işlediğim için oluyor olabilir bunlar.keşke 6 ay önceye dönebilsen ama bu imkansız . Allahın bana sevgisi azalmış midir günahlardan dolayı ?

 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: iman küfür konusunda bilgisi olan cevap yazsin lütfen.


  Reklam


  Aleykum Selam
  Sen imanını kuvvetlendirmeye çalıştığın sürece şeytanda vesvese verip seni umutsuzluğa düşürmeye çalışacak vesveseyi bu kadar dert etmeyin o kötü düşüncelerden sen sorumlu değilsin bırak istediğini desin sen hayatını islama göre yaşa. Vesveseden korunmak için felak nas ayet-el kursi okuyabilirsin aklına kötü düşünceler geldikçe eüzü besmele çek dinini iyi öğren ki neyin doğru neyin vesvese olduğunu anla Rabbimin merhametinden umut kesilmez hayatta olduğun sürecede işin bitik değil.

 3. noıdnoname
  Üye
  evet doğru bende umut kesmiyorum belki bunlar benim düşüncem olmayabilir ama rabbimin karşısına çıkmaktan korkuyorum ara sıra keşke bir ağaç olsaydım diyorum belki günahtır söylediklerim bilmiyorum.

 4. Guray
  Karadeniz
  Kardeşim şeytanı mutlu etme Rabbine uy ne kadar günahın varsa affetcek olan Allah'tan başkası değil günahların nedeniyle üzülmen güzel bişey ancak bunu tevbeyle birleştirmen gerek vesveseyle değil

 5. noıdnoname
  Üye
  Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder