+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Birisine SinirLendim O Kişiye Küfür ederken aklımdan ALLAH geçti ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. baskan41
  Üye
  Reklam

  Birisine SinirLendim O Kişiye Küfür ederken aklımdan ALLAH geçti ?

  Reklam

  Birisine SinirLendim O Kişiye Küfür ederken aklımdan ALLAH geçti ? Mumsema Birisine SinirLendim O Kişiye Küfür ederken aklımdan allah geçti Ama Yüce Rabbimize Küfür Etmedim Ağzımdan Yüce Rabbimizin İsmi Çıkmadı ? Günah Olurmu Saçma Demeyin ArkadaşLar Cevaplarını Bekliyorum Şimdiden Teşekür Ederim....

 2. KaLPNuRu
  Devamlı Üye

  Cevap: Birisine SinirLendim O Kişiye Küfür ederken aklımdan ALLAH geçti ?


  Reklam


  Bir kere küfür etmek Günahtir. Küfür ederken aklina Allahu Teala geliyor.
  Belki de ondan etmemen icin uyari geliyor. Yani günaha girmemen icin.
  Ama aklina Allah geldigi halde küfür ettiysen tabiki bizzat dahada günah olur.

  İslam dini her türlü kötülük ve incitmeye karşıdır. çünkü, İslam insanı insan etmeye gayret ediyor. Hakiki insaniyet mertebesine ulaştırır. Bu nedenle İslam, İnsanı her türlü kemalat ve güzelliğe ulaştıracak emirleri verdiği gibi, her türlü rezillikten ve çirkinlikten uzaklaştıracak fiilleri de yasaklamıştır.

  Bu külli kaidelerden hareketle diyebiliriz ki, küfür ve sövme dediğimiz karşıdaki insanları rencide ve rahatsız eden her türlü fiil günahtır ve haramdır. Çünkü müslümanları rencide etmek haramdır ve insanı günahkar eder. Hatta kafir bile masum ve hatasız olsa, onu rahatsız etmek İslam dininde yasaktır. Çünkü, Peygamberimiz ( a.s.m) “kim bir zımmiye eziyet etse, şüphesiz ben onun hasmıyım – düşmanıyım-" diye buyurmuştur. (Keşfü’l-Hafâ, 2: 2341.)


 3. baskan41
  Üye
  Kardes Küfürü Ettikten Sonra Allah Geldi Aklıma

 4. baskan41
  Üye
  Küfür Ettigim Kişide Ataist Gibi Bişi

 5. KaLPNuRu
  Devamlı Üye
  O zaman tövbe etmelisin..


  Hatta kafir bile masum ve hatasız olsa, onu rahatsız etmek İslam dininde yasaktır. Çünkü, Peygamberimiz ( a.s.m) “kim bir zımmiye eziyet etse, şüphesiz ben onun hasmıyım – düşmanıyım-" diye buyurmuştur. (Keşfü’l-Hafâ, 2: 2341.)

  O kisi Kafir olsa dahi. Küfür kesinlikle yasaktir..

  Misal bir doktor düşünün bu doktora ağır bir hasta getirildiğinde doktor bu insana kızsa bağırsa sen nasıl böyle ağır bir hastasın böyle kötü hasta mı olurmuş deyip sövüp sayıp kovsa olur mu? Elbette ki olmaz. Burada doktorun görevi hastayla mücadele değil hastalıkla mücadeledir. Doktor hastalığa düşman olmalı hastaya değil.

  Aynen bunun gibi insanlarda da manevi hastalıklar var. Bu hastalıklardan dolayı azgınlaşıp haddi aşan insanların şahıslarına düşman olmak yerine onlardaki o sıfatlara düşman olmalıyız. O hasta insanları küfür zulüm gibi mikroplardan arındırmaya çalışmalıyız. Müslümanın görevi böyle maneviyatta hasta olan insanların hatalıklarıyla mücadele etmektir.
  ...


  Kafir Ateist olsa bile , Insan oldugu icin sonucta Allahin yarattigi bir varlik oldugu icin küfür edilmemeli..
  O insan belki ateistken günah isliyoruz küfür ederken.
  Birde o insan belki son nefesinde tövbe edecek ve günahsiz bir defterle cenneti boylayacak. Onun hakki ödenemez.
  Kafirlerin kul hakki hele hic kolay ödenemez..


 6. baskan41
  Üye
  Tövbe Ettim abi affedilmsmidir

 7. KaLPNuRu
  Devamlı Üye
  Insaallah.

  Eger kalpten samimi bir sekilde Tövbe edersen. Ve birdaha küfür etmessen tabiki Allahu Teala af eder. Yeterki Seytandan gelen kötü Ahkalakimizi yenersek Allah icin bu Allahin cok hosuna gider.

  Allah hepimizi af eylesin insaallah..


+ Yorum Gönder