+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kuran okuduktan sonra dilime takılan kelimeleri tekrar edip duruyorum günaha giriyormuyum?? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. rüyamm
  Üye
  Reklam

  Kuran okuduktan sonra dilime takılan kelimeleri tekrar edip duruyorum günaha giriyormuyum??

  Reklam

  Kuran okuduktan sonra dilime takılan kelimeleri tekrar edip duruyorum günaha giriyormuyum?? Mumsema selamun Aleykum kardesler...

  benim size sorum ; ben kuran okuduktan sonra yani kapatip kaldirdiktan sonra icimden sürekli kuranda okudugum kelimeri tekrar ediyorum tam olarakmi yoksa eksikmi bilmiyorum ama kendimi tutsamda sürekli dilim tekrar ediyor...bazen abdestsiz oldugumda da okudugumu farkediyorum susuyorum ama daldigim zamanlar oluyor..yani diyelimki yasini okuduktan sonra ya basindan bir cümle yada ortalarindan bir kac kelime takiliyor...insallah günaha girmiyorumdur...birde ben bazi sureleri internetten okuyup takip ediyorum...bazenden takip etmeden öyle dinliyorum...bunlari abdestsiz dinlersem günaha girermiyim?

  beni aydinlatirsaniz sevinirim kardeslerim..


 2. 2011 Umrii
  Üye

  Cevap: günaha giriyormuyum??


  Reklam


  abdestsiz kuràn okunmaz, ama abdestsiz iken ezbere dua okuyabilirsin yahut dinleye bilirsin.. bunda bi sakinca yok.. abdestsizken sadece kur'an'a dokunmak yasak, ezbere okumak yada dinlemek icin abdest gerekmez.. (yanlisim varsa düzeltin lütfen)

 3. Guray
  Karadeniz
  Kuranı dinlerken abdest şart değil dinleyebilirsin

 4. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  insallah günaha girmiyorumdur...birde ben bazi sureleri internetten okuyup takip ediyorum...bazenden takip etmeden öyle dinliyorum...bunlari abdestsiz dinlersem günaha girermiyim?

  beni aydinlatirsaniz sevinirim kardeslerim
  ..
  Kur'an dinlerken ve ezbere okurken abdest almaya gerek yoktur
  fakat abdest olmadan Kur'ana dokunamazsınız.bahsettiğiniz konu
  yani ayetlerin diline takılıp sürekli terar edilmesi ayrıca bir güzelliktir.
  yanlız yanlış okumamaya özen gösterin ayetlerin manasının değişmemesi yönünden.

 5. rüyamm
  Üye
  allah (c.c) razi olsun sizlerdende bizlerdende..beni aydinlattiginiz icin cok tesekkür ederim...

+ Yorum Gönder