+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sol eli yemek içmek için kullanmak caizmidir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hiss1
  Devamlı Üye
  Reklam

  Sol eli yemek içmek için kullanmak caizmidir?

  Reklam

  Sol eli yemek içmek için kullanmak caizmidir? Mumsema Selamun aleyküm kardeşlerim. sol elle yemek, içmek, iş yapmak caiz midir? Böyle yapmanın çok günah olduğunu, Rabbin onu sevmediğini duydum?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Sol El


  Reklam


  Aleykumusselam kardeşim.

  Mum hocamız daha önce bu konuyu güzelce açıklamış. Aşağıdaki linkte bulabilirsin.

  http://www.mumsema.com/guzel-ahlak-sifatlari/57465-islamda-sag-ve-sol-eli-kullanma.html

 3. tekturk
  Devamlı Üye
  Sol el ile yememek veya icmemek lazim , cunku 1. sol el ile taharet ediyoruz , nimete saygidan oturu yapmamamiz lazim 2. Sol el ile yiyip ictigimizde seytanda o nimetlerden nasipleniyor..

 4. maycbak
  Üye
  a.s kesın ve net uzatmadan cevap lamak ıstıyorum sol elle yıyen kişi bu hemen istifra etmelı yanı kusmalı ardından tövbe edip tövbe namazı kılmalı vede birde sadaka verıp rabbımizden af dılemelı ....dıyeceksınkı amma da katı kurallar saydın hayır sahabeyikram yemeğe oturduklarında sol kollarını vucudlarına bağlarlarmış olurya kazayla sofraya gıderde ağzımıza bir lokma koyarız diye peygamber efendimiz sol elle yıyıp içmenın nedenli günah oldugunu yukarda acıkladığım gibi hadisi şerıfınde bizlere anlatmıştır

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  Kardeş, sağ el var oldukça sol eli kullanmak mekruhtur. Milletin kafasını karıştırma.

 6. Hiss1
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun.

+ Yorum Gönder