+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İçimdeki ses Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Reklam

  İçimdeki ses

  Reklam

  İçimdeki ses Mumsema Bu arallar vicdan azabı çekiyorum her yaptığım yanlış için dedikodu gıybet gibi. Öbür diyayı düşünüyorum. Bu günde Ahiret var mı gibi şeyler oldu içimden bi ses böyle şeyler diyor buna tam emin değilim bide böyle emin olamıyorum..

 2. noıdnoname
  Üye

  Cevap: İçimdeki ses


  Reklam


  Şeytan kalbine şüphe atmıştır bu olabiliyor sadece tefekkurle şeytani yenmeye çalış bence


  Ahiret kesinlikle vardır :
  1. Bu dünyanin bir imtihan diyarı olduğu kesindir
  insan sürekli musibet ve güzelllilerle hayatını sürdürmesi ve denenmesi ayrıca güçlü olan bu dünyada güçsüz olan insanı ezmesi ve yanına kar kalması adalete uymaz insanlara akıl verilmesi bu dünyada olan biteni düşünmesi tefekkur etmesi ve suçluluk ve pişmanlık hissinin insana verilmesi bence birer delildir.Ayrıca dünyanın çevresine bakıldığında tek hayat olan gezegen bunun bir anlamı var biraz düşün burası imtihan için var.
  2.Bu zamana kadar gelen 124 bin tane peygamber hepsi mucizeleriyle ve hepsi dünyanın en temiz insanları doğrudan başka birşey konusmazlar yani onlar yazılmış olanı bize anlatıyorlar bu sistem çok kusursuz yani biraz düşünürsek.

  Kuran daki ayetlerde diriliş çok güzel anlatılıyor bakmanı tavsiye ederim...

 3. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Evet ahiret kesinlikle var.Ben zaten içimdeki ses bişeyler diyince tevbe ediyorum ona inanmıyorum. Ahiretin olduğuna inanmıyo olmam imkansız çünkü bir şey yaptığım zaman çok büyük bir olay görüyorum onu.ALLAH razı olsun bilgi için

 4. noıdnoname
  Üye
  bu şekilde vesvese geldiğinde araştır kesinlikle hemen ona uyarak ağızla tasdik etme adımlarını dikkatli at şeytan insana zayıf olduğu zamanlarda vesvese verir araştırmadan hüküm verme kendi kendine çünkü zan insanı yanıltır.
  Allah sendende razı olsun... herşey gönlünce olsun...

 5. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Sizinde çok teşekkürler bilgi için

 6. islamyolu
  Emekli
  yeskaraa kardeş bak bu vesveseler tam başa beladır. sana kurtulma yolunu söylim. inşallah kurtulursun. Elem neşrah (iNŞİRAH )Süresini her namazdan sonra 10 kere oku. içindeki sıkıntıları vesveseleri her türlü pisliği alır. vahyin birkaç gün kesilmesi ve Resulullah'ın gönlüne bir sıkıntının çökmesi üzerine inmiş gönlüne ferahlık gelmişti .

  Bu sure hakkında Peygamber Efendimiz:
  "Elem neşrah leke'yi okuyan kimse,bana gelip te sıkıntımı alan gibidir" buyurmuşlardır.
  Bu sureye mahsus bazı esrarı ilahiyye:
  Kim bu sureyi beş vakit namazlardan sonra okumaya devam ederse,Cenab-ı Hak işlerinde ona kolaylık verir ve rızkını çoğaltır,sıkıntısını giderir,ummadığı yerden rızıklandırır.
  Bu sureyi her gün duha vaktinde ikiyüzer defa okumaya devam eden kimse bazı esrarı ilahiyyeye vakıf olur.


 7. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Bilgi için ALLAH BİN kere razı olsun deneyeceğim

 8. Sözlük
  Üye
  İçine gelen ses şeytandan gelen vesvesedir Ahiret insanların dünyada yaptığı iyiliklerin ve kötülüklerin hesabının görüleceği yerdir. Bu dünya da bile en ufak davalardan bile mahkeme huzuruna çıkılıyor ve bundan bile anlıyoruz ki dünyada bazı zalimlerin halkına ve diğer insanlara yaptığı zulüm bu dünyada hesaba çekilmiyorsa bu hakların alınması için iman ettiğimiz ahiret yurdunda İnşallah hesaba çekilecektir bu misalde ahiretin varlığına delildir

 9. Misafir
  ALLAH RAZI OLSUN ! Paylaşım İçin Teşekkürler !

+ Yorum Gönder