+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbenin kabul olduğu bilinebilir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. noıdnoname
  Üye
  Reklam

  Tövbenin kabul olduğu bilinebilir mi ?

  Reklam
 2. ikra_40
  Herşeyi ile Aciz

  Cevap: tövbenin kabul olduğu bilinebilir mi ?


  Reklam


  Kardeşim
  Allah Azze ve Celle' nin merhameti çok büyüktür günahım büyük diye tövbe etmekten vazgeçmemelisin.İçten ve samimi tövbe edersen affedilebilirsin.
  Tövben kabul olursa bunu bilemezsin ama tövbe ettikten sonra bir daha tövbe ettiğin günahı işlememeli Hak'ın yolunda yürümelisin..

  Allah'ın mağfireti hepimizin üzerine olsun...

 3. noıdnoname
  Üye
  Hakkın yolunda yürümek istiyorum zaten ama utancımdan kurani kitabı elime alamıyorum aklıma çok kötü şeyler geliyor küfürü gerektiren şeyler bunlar vesvese mi ben istemiyorum bunları Allahı sevmek istiyorum bana yardımcı olabilir misiniz ? Ne yapmam lazım bu kadar gunahtan sonra Allah beni kabul eder mi diriliş var biliyorum ama Allahin karşısına çıkmaktan utanıyorum keşke yok olsam.

 4. Osman_24
  Üye
  Selamün Aleyküm

  bunu bakmaya tafsiye ederim:

  http://www.fetva.net/goruntulu-fetva...normal-mi.html

 5. noıdnoname
  Üye
  peki tövbe edersek kabul edilirse öbür dünyada karşımıza çıkar mi ?

 6. Guray
  Karadeniz
  Tevbesi kabul olan günah işlememiş gibidir buyuruyor Peygamberimiz (S.a.v.) yani eğer tevben kabul olursa o günahlardan sorumlu olmazsın

 7. noıdnoname
  Üye
  tamam anladım teşekkür ederim peki tövbeye sürekli mi devam etmek lazım yoksa 1 kere mi birde içimden bir ses senin tövben kabul olmazsa seni hiçbir sevap kurtaramaz diyor buda beni umutsuzluğa itiyor.

 8. Guray
  Karadeniz
  Her namazından sonra tevbe edebilirsin ve buda daha iyidir içindeki sese gelince ona aşağıdaki ayet meallerini hatırlatabilirsin

  Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını asla bağışlamaz. Bunun dışında kalan (günah) ları ise dilediği kimseler için bağışlar. Allah'a şirk koşan kimse, şüphesiz büyük bir günah işleyerek iftira etmiş olur. (Nisa / 48 )

  Allah'ın rahmetinden ümit kesmeyin. Çünkü kâfirler topluluğundan başkası Allah'ın rahmetinden ümidini kesmez. (Yusuf / 87 )

 9. Hiss1
  Devamlı Üye
  Kişinin tevbesinin kabul olunması dört şeyle anlaşılır :
  Dilini fuzul, sözdem,yalandan,gıybetten,söz gezindiricilkten sakındırması.
  Hiçbir ferde hased etmez(kin gütmez) ve düşman gözü ile bakmazsa
  Kötü arkadaşlarını bırakıp onlarla birleşmezse
  Ölüm için hazırlıklı olursa ve geçmiş günahlarına tevbe edip ibadete devam etmesiyle.
  tevbe ettiği halde günah işlemesi Rabb ile alay etmektir. Ve tevbe etmeden aynı günahı işlemeye çalışmak büyük günahtır. Allah'tan ümidini kesmek de günahtır. Allah seni ve tüm müminleri tevbe edenlerden eylesin.[Amin]

 10. noıdnoname
  Üye
  Allah razı olsun ...
  Ölüm için hazırlıklı olursa
  maddesini hiç bir zaman yapamam ki .

 11. Hiss1
  Devamlı Üye
  Ahirete saklayacak hiçbir şeyin yok mu? Ölüm için hazırlıklı olmak demek ölümü aklından çıkarmamak ve dünya işleriyle ilgilenirken aynı zamanda ahiret işleriyle ilgilenmek demektir.

 12. noıdnoname
  Üye

  Reklam


  elimde hiç bir şeyim yok pişmanlıktan başka.ben çok neşeli biriydim işlediğm bir günah ve 3-5 sn içinde söylediğim bir kötü söz benim hayatımı mahvetti bu ömür nasıl geçer bilemiyorum ve daha sonra tabiki ahiret ondan da çok endişeliyim bütün amaçlarım gelecek hayallerim şu an kayboldu sadece ölümü bekliyorum intihar etmiyorum çünkü birde bunun günahını almak istemiyorum. Allah a karşı çok mahcubum inşallah çok çektirmeden alır canımı.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu