+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Tövbenin kabul olduğu bilinebilir mi ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hiss1
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: tövbenin kabul olduğu bilinebilir mi ?

  Reklam  Cevap: tövbenin kabul olduğu bilinebilir mi ? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: tövbenin kabul olduğu bilinebilir mi ?
  Kardeş sen sürekli tevbe et sev tevbe ettiğinde çölde devesini kaybetmiş ve tam ölmek üzereyken geri bulmuş birinin sevincinden daha fazladır Allah^'ın sevinci.
  İbadete yönel kardeş. "Her şeyin çaresinin zaman olduğunu sananlar, bu sözcüğü bir de tersten okusunlar." Necip Fazıl Kısakürek

 2. mslmn
  Hak din İslam'dır...

  Cevap: tövbenin kabul olduğu bilinebilir mi ?


  Reklam


  kardeşim bir kere gönülden bir tövbe et ve ibadetlerinle meşgul ol.İçindeki anlamsız sesler yok olur İnşallah.

 3. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Kardeşim bütün ama en büyükten en küçüğe kadar bütün günahlar dünyadayken affedilir.müşrik yani en büyük günah olan şirk'i yapan biri bile ölmeden önce tövbe edip imana sarılırsa onun bile affı olabilirmiş.Yani önemli olan ölüm gelip çatmadan önce Allah'a yönel.

 4. Osman_24
  Üye
  Tövbe dönüs demek... yaptigin hatayi birdaha yapmayacak diye karar ver icinden, tövbe et, ve Allahdan pismanlik dile, neden günah oldugunu hissetmek icin. Ve o günaha yüz cevir. Allah'la konusu ver, ve ondan yardim iste, yaptigin günahini anlaman icin ve pismanlik duyman icin. Sonra birdaha bu günaha girmemen icin Allahdan yardim iste.

 5. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  Benim hayallerim yıkıldı resmen ben hıç böyle bir gelecek hayal etmemiştim öfkem yüzünden 3-5 sn içinde bütün gelecek ömrüm hakkında umutsuzum yani hiç bir zaman hayattan zevk alamam artık benim gözümde dünya hayatı bitti artık şurada yaşayacağım en fazla 40 50 yılda hiç gözüm yok bana dünyaları verseler işlemeyeceğim günahı bir öfke ve kızgınlık halinde işledim nefsinden nefret ediyorum keşke onu söküp atabilsem .tövbe konusuna gelince tövbe ediyorum tabiki inşallah kabul edilir diye umut ediyorum ama günahı hatırladıkça utançtan yerin dibine giriyorum.zaten bana ölümü isteten şey bu utanç.

 6. Osman_24
  Üye
  Kardesim, senin Nefsin, senin düsmanindir bunu bilmis ol, sonra ikinci düsmanin Seytandir.
  Sen bunlara savas acmissin, buda iyi yolda oldugunu gösterir. Iki tarafdan savasiyorsun, burada hata olabilir, yenilebilirsin.... ama Allah bize kalkmamizi izin veriyor, kalk ve devam savas.
  Bak Seytan sana diyor'ki, birak artik, bana teslim ol, bana karsi yenil, gel dost olalim.
  Ama biz askeris, Allahin askerleri, biz seytana yenilmeyiz!

 7. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN
  Içindeki ses şeytanın vesvesesidir..insanlar tövbesinin kabul olup olmayacağını bilselerdi ya hiç günah işlemezlerdi yada günah işledikleri için ve kabul olmadığını bildikleri için dahada sapmışlardan olurlardı...sen duanıda tövbenide eksik etme rabbim seni affetsin ...amin..selam ve dua ile..

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12