+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti ile ilgili soru şofben hortumuyla yıkanabilirmiyiz?? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mehmethadi72
  Üye
  Reklam

  Gusül abdesti ile ilgili soru şofben hortumuyla yıkanabilirmiyiz??

  Reklam

  Gusül abdesti ile ilgili soru şofben hortumuyla yıkanabilirmiyiz?? Mumsema Öncelikle harikulade bir siteniz var Allah razı olsun herkese yetişiyorsunuz dertlere olabildiğince çare oluyorsunuz bu konuda müteşekkirim. Bildiğiniz gibi gusül abdesti aldıktan sonra üç defa başa üç defa sağ omuza üç defa da sol omuza su dökülür... Peki bunu bir ibrik surahi veya tas gibi şeyler olmadan şofben hortumuyla yapamaz mıyız? yapabiliyorsak nasıl yaparız biraz ilginç bir soru oldu galiba )))

 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: Gusül abdesti ile ilgili soru !


  Reklam


  Gusülün farzı ağzı bir kere içinde kuru yer kalmayacak şekilde yıkamak
  Burnun içini kuru yer kalmayacak şekilde yıkamak
  vücutta toplu iğne başı kadar kuru yer bırakmadan yıkamak

  Gusül abdesti alırken omuzlara vücuda suyu tasla mı dökmek gerekir günümüz sartlarında banyoda iskemle kova tas olmuyor tepeden akan duş altında ne şekilde gusül alınmalı ayrıntılı anlatır mısınız ayrıca burna 3 kere sağ elle su verip sol elle bir kere burnun içini temizlemek gerekir diye öğrendim ancak bir kerede temizlenmiyosa tekrarlanır mı?

  Değerli Kardeşimiz;

  Fıskiyeden akan suyla gusül abdesti alınır. Sağ omuza suyu tasla dökme çartı yoktur. Yukardan su akarken sağ ve sol tarafı ovalamak veya buraların ıslanması kafidir. Abdest azaları bir defada temezilenmiyorsa bir kaç defa su verilebilir. Zaten ağıza ve burna üç defa su vermek sünnettir.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet


 3. Misafir
  duş baslıgı ıle gusul abdestı alınır mı ?

 4. musab
  Hadis Öğrencisi
  Duş başlığı ile neden gusül alınmasın,alınır tabiki.

 5. Misafir
  3 kez kafaya dökülüyor ya, duş başlığıyla kafadan başlayıp tırnağa kadar gezdirip 3 defa yapıyorum.Sakıncası var mı ?

 6. mum
  Administrator
  şofben ile gusül abdesti alınır mı
  Sakıncası var mı ?
  Hayır bir sakıncası yok. Önemli olan suyu en az bir defa ortalama 3 defa su dökmektir.
  Fiskiye veya başka bir şey durumu değiştirmez.

+ Yorum Gönder
şofben ile gusül abdesti alınır mı,  fiskiye ile gusül abdesti alınır mı,  şofbenle gusül abdesti alınır mı,  şofbende gusül abdesti nasıl alınır,  fiskiye ile gusul,  fıskiye ile gusül alınır mı,  Sohpenle gusul abdesti alinirmi