+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Allah'tan başka herşey yalan diye bir söz çıktı ama ben bunu Allah'tan başka ilah yoktur anlamında.. sakıncalımı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Reklam

  Allah'tan başka herşey yalan diye bir söz çıktı ama ben bunu Allah'tan başka ilah yoktur anlamında.. sakıncalımı?

  Reklam

  Allah'tan başka herşey yalan diye bir söz çıktı ama ben bunu Allah'tan başka ilah yoktur anlamında.. sakıncalımı? Mumsema arkadaşlar ben geçenlerde ağzımdan "Allah'tan başka herşey yalan" diye bir söz çıktı ama ben bunu Allah'tan başka ilah yoktur anlamında demiştim yinede içime bir şüphe düştü ya bu dediğim söz büyük bir günahsa ya Peygamberleri'de içeriyorsa diye bir yardım ederseniz teşşkür ederim kaç haftadır hep bu şüphe var içimde..

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: "Allah'tan başka herşey yalan" diye bir söz çıktı ama ben bunu Allah'tan başka ilah yoktur anlamında.. sakıncalım


  Reklam


  arkadaşlar ben geçenlerde ağzımdan "Allah'tan başka herşey yalan" diye bir söz çıktı ama ben bunu Allah'tan başka ilah yoktur anlamında demiştim yinede içime bir şüphe düştü ya bu dediğim söz büyük bir günahsa ya Peygamberleri'de içeriyorsa diye bir yardım ederseniz teşşkür ederim kaç haftadır hep bu şüphe var içimde..
  Ameller niyetlere göredir. Niyet halis olduğu için sorun olmaz.
  Bu sözü duyduğumda şöyle anlıyordum: "Allah hariç herşey fani"

 3. Ercan
  Devamlı Üye
  Kardeşim, İslamda hasıl olan niyettir. Sen Allah'tan başka ilah yok anlamında söylemişsin. O yüzden vesveseye kapılma. Allah senin kalbinden geçeni bilir.

  HADİD 57/6. Geceyi gündüze katar, gündüzü geceye katar; O kalblerde olanı bilendir.

 4. mslmn
  Hak din İslam'dır...
  Allah (c.c) razı olsun böyle içime şüphe düştümü çok kötü oluyordum derdini söyleyince insan çok rahatlıyor... Çok Sağolun

 5. Ercan
  Devamlı Üye
  Allah cümlemizden razı olsun kardeşim.
  Selam ve dua ile.

+ Yorum Gönder