+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Aklımızdan Geçen Düşünceleri Ağızla Söylemedikçe Uygulamadıkça Günah Olur mu ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. baskan41
  Üye
  Reklam

  Aklımızdan Geçen Düşünceleri Ağızla Söylemedikçe Uygulamadıkça Günah Olur mu ?

  Reklam

  Aklımızdan Geçen Düşünceleri Ağızla Söylemedikçe Uygulamadıkça Günah Olur mu ? Mumsema Aklımızdan Geçen Düşünceleri Ağızla Söylemedikce Uygulamadıkca Günah Olurmu ?

 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: Aklımızdan Geçen Düşünceleri Ağızla Söylemedikce Uygulamadıkca Günah Olurmu ?


  Reklam


  Aklımızdan geçenler kötü şeyler vesvesedir. Dille tasdik edilmekdikçe yada fiiliyata dönüşmedikçe günah olmaz. Böyle şeylerden Allah'a sığınmak, tevbe etmek gerekir.

 3. Ehfiya
  عُضْو
  Değerli Kardeşimiz;

  Bir Hadis-i Şerifte Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmaktadır.

  ''Rabbiniz gerçekten çok merhametlidir. Kim içinden bir iyilik yapmayı geçirir de onu yapmazsa, ona bir iyilik sevabı yazılır. Eğer onu yaparsa, on katından yedi yüz katına hatta kat kat fazlasına kadar iyilik sevabı yazılır. Kim de içinden bir kötülük yapmayı geçirir de onu yapmazsa, ona bir iyilik sevabı yazılır. Eğer onu yaparsa, bir kötülük günahı yazılır veya Allah onu siler. ''(Dârîmî, Rikâk, 70)

  İçimizden geçirdiğimiz şeylerin hayırlı olması dileğiyle...

  Hayırla Kalın...

 4. Misafir
  dille tasdik etmek derken dışardan sesli bişekildemi söylemek yani içimizden söylesek de günah olurmu

 5. Şema
  el-âsa limen âsa
  içimizden geçenler günahmı
  Akıldan geçen şeyler istenmeden olursa günah değildir.
  Kötü düşünce amele dönüşmeden günah olarak yazılmaz.

 6. Misafir
  ben piskolojik rahatsizligimdan depresyondan dolayi iyi insan oldugumu dusunuyor bunu takinti haline getiriyorum gercek musluman degilmiyim rol mu yapiyorum diye takinti yapıyorum

 7. Misafir
  Aklımızdan geçen bu tarz sıkıntıları yardım amaçlı birine anlatıyorsak anlatmamız bizi dinden çıkarır mı ya da günaha sokar mı?

 8. Şema
  el-âsa limen âsa
  içimizden geçenler günahmızı başkasına şifa amaçlı anlatmak dinden çıkarmaz

+ Yorum Gönder
içimizden geçenler günahmı,  içinden geçen kötülükler,  aklımızdan geçenler günahmı,  aklından geçenler günahmı,  aklından geçen sey günah mi,  aklımızdan geçen dusunceler bizi dinden çıkarıyor mu