+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Haram para eline geçince onu ne yapmali? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN
  Reklam

  Cevap: Haram para eline geçince onu ne yapmali?

  Reklam  Cevap: Haram para eline geçince onu ne yapmali? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Haram para eline geçince onu ne yapmali?
  anladım kardeşim konuyu yanlış anladığım için sizden özür dilerim hakkınızı helal edin.sizi aslında en iyi bayanlar anlar diye düşünüyorum.buradada bayan kardeşlerimiz var ancak doğru adres bence burası tıklayın..http://www.mumine.com/..selam ve dua ile....

 2. DrLeyla
  Devamlı Üye

  Cevap: Haram para eline geçince onu ne yapmali?


  Reklam


  Selam Alayküm kardeşim,

  O işgenceden ben de geçtim. Hatta ilk işimde ve çalışmaktan tiksindim resmen onlar yüzünden.
  Patronuma hiçbir şey danışmadım, çünkü adamlar resmen paraya tapıyordular. Öylesine durumumdan ne anlata bilirdim ki? Güler, hadi işine derdi.
  Yerinde olsam biranönce başka iş bulup huzura kavuşmaya bakarım.
  Yarın,öbür gün pisikolojin artık tamamen bozulduktan sonra ne namına kendine bu işgenceyi verdin diye soulmaz mı? Sorulduğunda ne deyeceksin? Para için mi, şan için mi, karyer için mi? Başka iş yok muydu?
  Ben de işimi değişmek istemiştim o zamanlar... ilk defa oraya akrabam olan çok büyük adamın sözü ile girmiştim, bir süre sonra okulu, onu, bunu bahane ettim, hoşlukla ayrıldım. Sonra maddi sıkıntı dönemim oldu, ve aynı adam beni bir daha davet etti aynı işe, tamam da iş arıyordum. Kabul ettiğimde bir hata yaptım... benim doğru çalışmam yüzünden bazılarının haltları yüze çıkmaya başladı ve o bazıları bana karşı iyice çalışmaya başladılar. Tam o sırada başka bir iş bulmuştum, tam gidecektim ama hatır için geldiğim için önce bir hatırı geçen adamlara danışayım dedim, ve kalmaya ikna edileidm. O ikinci hatamdı. En son o lanet iş yüzünden akrabamla samimi ilişkimiz de bozuldu... ben ise oradan kurtula bildiğime Allah'a hamd ediyorum. Belki gün gelir de...ahhh o yaralar hala taze, daha fazla ayrıntılamayacağım, ellerim esmeğe başladı.
  Tavsiyem, seni öyle üzüyorsa o iş, kesin yaptıkları senin vicdanını rahatsız ediyor, hemen oradan kaç...bir daha da dönme...

 3. NuuR_
  Devamlı Üye
  Ne guzel soylediniz drLeyla hnm. Zaten insAllah bir cozum bulmaya calisacagim, yoksa boyle olmiyacak.

 4. DrLeyla
  Devamlı Üye
  Rica ederim, kardeşim,

  Allah cümlemizden razı olsun ve hepimizi de razı salsın. Amin.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12