+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Yanlışlıkla söylediğim söz beni şirke sokar mı ? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. DrLeyla
  Devamlı Üye
  Reklam

  Cevap: yanlışlıkla söylediğim söz beni şirke sokar mı ?

  Reklam  Cevap: yanlışlıkla söylediğim söz beni şirke sokar mı ? isimli konu Mumsema.com Cevap: yanlışlıkla söylediğim söz beni şirke sokar mı ?
  Sen 99 kişi öldürüp de tövbe eden adamın öyküsünü bilir misin?
  Dindarın birisine gidip 99 kişi öldürdüm diye itiraf etmişti ve cehennem müjdesi almıştı. Öyle bir öfkelenmişti ki, o dindarı da öldürerk 100cü kişiyi öldürmüş olmuştu.
  Sonra bir ilim adamına gitti. Ben 100 kişi öldürdüm diye itiraf etti. Alim ona, 'Allahın töbe kapıları açıktır. Filan yere git ve ordakı salih adamlarla yaşa, umulur ki afv olunursun' dedi. Katil de o filanca yere gitmek üzere yola çıktı...
  Tam yolun ortasında iken eceli geldi. Yere düştü ve son nefesini vermeden önce gittiği yere taraf süründü. Melekler gelip onu cennete ve ya cehenneme götürecekleri konusunda tartışmaya başladılar. Çünkü adam tam iyilikle kötülük arasındakı ortada ölmüştü.
  Sonra Rabii katilin son nefesinde yaptığı o doğruya sürünmeden dolayı onu rahmet etti ve cennet meleklerine teslim etti.

  Senin ne yaptığını, kaç kere yaptığını bilmiyorum. Ama bu anlattığım öyküden söylemek istediğimi anlarsın İnşallah.

 2. noıdnoname
  Üye

  Cevap: yanlışlıkla söylediğim söz beni şirke sokar mı ?


  Reklam


  katil olsaydım daha ümitvar olurdum herhalde.

 3. DrLeyla
  Devamlı Üye
  Ohoho. Allah'tan sabır diliyorum sana karşı. Ne var yani, çok mu zor geldi töbe etmek? Nedir senin derdin? Ne uzatıyorsun uzattıkça? İşlemişsin bir günah, sonra kat-kat yine işlemişsin, şimdi pişmansın, töbe etmek istemiyorsun , çünkü ümitvar değilsin... Ne deyim? Allah hakimin olasun deyim.
  Zina mı yaptın? Bir ilişki kurdun ve devam ettirdin? Bumudur yani derdin? Haram cana kıymak daha küçük günah mı sence? Rabbinin yerine nasıl karar verirsin? O bilir, isterse bağışlar, istemzse bağışlamaz. Allahı nasıl tanırsan O senin için öyledir. Onu asla bağışlamaz tanırsan, ondan afv dilemezsin ve dolaysıyla O gerçekten seni asla bağışlamaz.
  Bir tanıdığım vardı aynı senin kafada...Ona yardım etmek için çabaladım durdum, sonunda yine de bir hadiste nasıl davranacağıma dair bir ipucu buldum. Kötülükleri elinizle engelleyin diyordu, yapamıyorsanız dilinizle engelleyin, yapamıyorsanız kalbinizden soğutun. (Yalnış hatırlıyorsam beni düzeltin). İşte o zaman artık onunla uğraşmayı bıraktım.
  Bizden ne bekliyorsun? Bir soru soruyorsun, sana cevap yazıyoruz, yardımcı olmaya çalışıyoruz, sen okumamış gibi devam ediyorsun. Seni günahlarından dolayı taşlayarak öldürüp de arındırmamızı mı bekliyorsun?
  Bikere, Peyğemberimiz (sas) günah işleyip de sonra gelip kendisine itiraf edenleri sevmezdi, delirdin mi sen der yollardı.
  Yeter artık, günah işledim deyp durma. İşledieysen sus ve töbe et, ne yapıyorsan Allah ile özel ilişkinde yap, millete dökme pisliğini. Hele hele ümitvar değilsen...

 4. noıdnoname
  Üye
  doğru söylüyorsun ama ben günahımı yazmadım ki ben tövbe de ettim Allahtan başka günahları bağışlayacak kimse yoktur. Bunu da biliyorum. Sadece konuşacak birilerini aradım kusura bakmayın.

 5. DrLeyla
  Devamlı Üye
  Biraz sert tepki verdim, hakkını helal et. Ümitvar olmayışını yazdığında çileden çıktım. Sonuçta benim sert tepkim seni dengeye soktuysa, Elhemdüllah.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
yanlışlıkla şirk,  yanlışlıkla söylenen şirk sözü,  bilmeden yanlislikla soylenen soz dinden cikarirmi,  yanlışlıkla ağızdan kaçan sirk,  agzimdam sirk cikti affolurmu