+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Okey oynamak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. zhra
  Üye
  Reklam

  Okey oynamak

  Reklam
 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: okey oynamak


  Reklam


  Ve Aleykum Selam

  Ortada karşılıklı bir para koyma söz konusu ise bu tür oyunlar haramdır. Böyle bir iddia yoksa mesele haramlıktan çıkar.

  Ancak bu, hiçbir sakıncası olmadığı anlamına gelmez. Çünkü bu tür oyunların alışkanlık haline gelmesi, zaman israfına düşülmesi her zaman mevzu bahistir. Bu sebeple en doğru hareket böylesi oyunlara hiç bulaşmamaktır.


  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

 3. EarthQuake®
  Yolcu
  Kumar olan, farz ibadetlerden ve aileye hizmetten alıkoyan, kâfirlere benzeten, vakit israf ettiren, çirkin sözler söyleten her şey haramdır. Allah’a emanet olun.

  Nureddin Yıldız

 4. zhra
  Üye
  Allah razı olsun

 5. EarthQuake®
  Yolcu
  İnternette okey oynamak haram mıdır?

  Bilgisayarda haram olmayan, kumara girmeyen oyunları oynamak haram değildir. Bir oyun haramsa onu bilgisayarda oynamakla masada oynamak arasında fark yoktur.

  SIE

 6. Baskentli06
  Üye
  selamün aleyküm konuya farklı bir açıdan bakarsak arkadaşlar hadisi şerifte buyurulurki ;

  Bir kimsenin boş şeylerle vakit geçirmesi, Allahü teâlânın onu sevmediğinin alametidir)
  [Mektubat-ı Rabbani]

 7. Desert Rose
  Silent and lonely rains
  Bilgisayarda haram olmayan, kumara girmeyen oyunları oynamak
  haram değildir. Bir oyun haramsa onu bilgisayarda oynamakla

  masada oynamak arasında fark yoktur.
  SİE

  ---------------

  SORU: 1.İnternet üzerinde oynanan online oyunlarda hile yapmak kul hakkı mı?
  2.İnternet üzerinde oynanan Knight Online benzeri bir takım oyunlar var. Aylık üyelik parası ödüyorsun. 15-30 Tl arası.. Bu oyunlarda herkesin bir adamı (char/karakter) var. Bu adam oynadıkça yükseliyor ve bazı sanal eşyalara sahip olabiliyorsun. Oyunda geliştikçe, seviye atladıkça bu karakterleri gerçek para ile de satmak mümkün… Bundan elde edilen para helal mi? ve bu charları kısa süred geliştirmek için gerçek parayla alınan (kredi kartı vs.) Premium, bot ( otamatik char geliştirme programı), silk ( oyun için istenirse gerçek parayla alınır) için ödenen para helal mi veya illegal indirdiğim bir programla karakteri geliştirip, satıp gerçek paraya çevirmek de mümkün… Bu şekilde para kazanmak caiz mi?
  3.Ayrıca online bir oyun sitesi açmak istiyorum. İçerisinde tavla, okey, bilardo, dama, satranç gibi oyunlar olacak. ( www. gamyun. net) gibi.. Böyle bir site açabilir miyim?
  CEVAP: Bu sorular, ancak boş ve hedefsiz insanların meşguliyeti olacak işlerle alakalıdır. Biz ise, Müslüman insanların ciddi işleri ile ilgilenmeye çalışıyoruz

  Nureddin Yıldız


+ Yorum Gönder