Konusunu Oylayın.: Allah üzerine yemin edilir de yeminimizi bozarsak ne yapmalıyız? Bozulan yeminin çocuklarımıza zararı var mı?

5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi
Allah üzerine yemin edilir de yeminimizi bozarsak ne yapmalıyız? Bozulan yeminin çocuklarımıza zararı var mı?
 1. 23.Temmuz.2011, 03:01
  1
  NURİMERCAN
  İNNALLAHE MEASSABİRİN

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 30.Eylül.2010
  Üye No: 79255
  Mesaj Sayısı: 221
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 3
  Yaş: 40
  Bulunduğu yer: kırıkkale

  Allah üzerine yemin edilir de yeminimizi bozarsak ne yapmalıyız? Bozulan yeminin çocuklarımıza zararı var mı?


  Allah üzerine yemin edilir de yeminimizi bozarsak ne yapmalıyız? Bozulan yeminin çocuklarımıza zararı var mı? Mumsema selamünaleyküm....allah cc üzerine yemin edilir ve yeminimizi bozarsak ne yapmalıyız.bu yemin için bozarsak eğer bunun evliliğe çocuklara bir zararı olurmu.?selam ve dua ile...


 2. 23.Temmuz.2011, 03:01
  1
  İNNALLAHE MEASSABİRİN  selamünaleyküm....allah cc üzerine yemin edilir ve yeminimizi bozarsak ne yapmalıyız.bu yemin için bozarsak eğer bunun evliliğe çocuklara bir zararı olurmu.?selam ve dua ile...

 3. 23.Temmuz.2011, 10:14
  2
  Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Profili:
  Üyelik Tarihi: 23.Haziran.2011
  Üye No: 88205
  Mesaj Sayısı: 380
  Rep Derecesi:
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 29

  Cevap: Allah üzerine yemin edilir ve yeminimizi bozarsak ne yapmalıyız? Bozulan yeminin çocuklarımıza zararı varmı?
  Allah sizi, kasıtsız olarak yaptığınız yeminlerinizden sorumlu tutmaz. Fakat kasıtlı yaptığınız yeminlerinizden sizi sorumlu tutar. Bozulan yeminin keffareti (cezası), ailenize yedirdiğinizin ortalamasından on yoksulu yedirmek veya giydirmek yahut da bir köle azad etmektir. Verecek bir şey bulamayan kimse için de üç gün oruç tutmaktır. İşte yemin ettiğiniz zaman yeminlerinizi bozmanın cezası budur. Yeminlerinizi koruyun. İşte Allah âyetlerini size böyle açıklar ki, şükredesiniz.
  (Maide, 89)


 4. 23.Temmuz.2011, 10:14
  2
  Devamlı Üye  Allah sizi, kasıtsız olarak yaptığınız yeminlerinizden sorumlu tutmaz. Fakat kasıtlı yaptığınız yeminlerinizden sizi sorumlu tutar. Bozulan yeminin keffareti (cezası), ailenize yedirdiğinizin ortalamasından on yoksulu yedirmek veya giydirmek yahut da bir köle azad etmektir. Verecek bir şey bulamayan kimse için de üç gün oruç tutmaktır. İşte yemin ettiğiniz zaman yeminlerinizi bozmanın cezası budur. Yeminlerinizi koruyun. İşte Allah âyetlerini size böyle açıklar ki, şükredesiniz.
  (Maide, 89)
+ Yorum Gönder