+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bilmeden Namaz kılanın önünden geçmek günahmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Araştırmacı_
  Emekli
  Reklam

  Bilmeden Namaz kılanın önünden geçmek günahmıdır?

  Reklam

  Bilmeden Namaz kılanın önünden geçmek günahmıdır? Mumsema Camide namazı bitirdim çıkacaktım kapıya doğru biri vardı ben oturuyor imamın namazını bitirip tesbihatı bekliyor zannettim,geçtim önünden ilerledikten sonra gördümkü sağa sola selam verdi meğer namazdaymış ,bilmeden namaz kılanın önünden geçtim yaptığım günahmıdır ?

 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: Namaz kılanın önünden geçmek


  Reklam


  Namaz kılanın önünden geçmek namazı bozmaz ancak günahdır bilmeden yapıldıysa kişi inşallah mesul olmaz tevbe edebilirsiniz bunun için. Bu durumu düşünerek namaz kılacak olan insanın kılmadan çıkacak olanlara geçecek kadar alan bırakması , çıkacak olanlarında daha dikkatli olması gerekir. Bilmeden

 3. Hoca
  erimeye devam...
  Camide namazı bitirdim çıkacaktım kapıya doğru biri vardı ben oturuyor imamın namazını bitirip tesbihatı bekliyor zannettim,geçtim önünden ilerledikten sonra gördümkü sağa sola selam verdi meğer namazdaymış ,bilmeden namaz kılanın önünden geçtim yaptığım günahmıdır ?
  Bilmeden yapılanlar günah değil kardeş.
  Elimizden geldiği kadar kapı girişlerinde değil de, ilerde ve kenarlarda kılmalıyız ki kimse önümüzden geçmesin.
  Sütre varsa yada kolon mutlaka oraları seçmeliyiz.

  "Sizden birinizin namaz kılan kardeşinin önünden geçmektense, yüz yıl olduğu yerde durup beklemesi daha hayırlıdır" (Kenzül-Ummal, VII, 355);

+ Yorum Gönder
namaz kılan birinin önünden yanlislikla