+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Karı ve koca ilişkiye girmesi dinimizce günah mıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. holy45
  Emekli
  Reklam

  Karı ve koca ilişkiye girmesi dinimizce günah mıdır

  Reklam
 2. Ercan
  Devamlı Üye

  Cevap: karı ve koca ilişkiye girmesi dinimizce günah mıdır


  Reklam


  Hayır, haram değil aksine sevaptır. Çünkü helaliniz olmayan biriyle ilişkiye girmek zina yapmak nasıl büyük günahsa, helalinizle ilişkiye girmek, eşinizin isteklerini karşılamak sevaptır.

  Konu ile ilgili hadisler

  Annelerimiz olan hanımları adetli iken göbekle dizkapağı arasını bir peştemal (izar) ile örtmesini söyler ve geri kalan yerlerinden yararlanır, okşar ve ilgilenirdi. (Buhari, Hayız:5, Taharet:1 75.). Bunu elbette kendisi cinsel tatmin aramak için yapmazdı. Çünkü hanımlarının hepsi bir anda adetli olmayacağına göre cinsel ihtiyacını adetli olmayan hanımlarıyla normal yoldan giderebilirdi. Durum bu iken böyle davranmasının iki önemli nedeni vardı:

  1- Bunu yapmakla, bu konudaki batıl inançları yıkmış ve bunun caiz olduğunu bildirmiş oluyordu.

  2- Adetli iken bedensel ve psikolojik rahatsızlık duyan kadını, itilmişlikten ve yalnızlık duygusundan kurtarmış ve ona eskisi gibi insan olmakta devam ettiğini göstermiş oluyordu. Çünkü Peygamberimizin bütün hanımları adetli iken kendilerine böyle davranıldığını haber vermişlerdir. (Müslim, Hayız:3.).

 3. holy45
  Emekli
  cok saol kardeşim yardım oldu

 4. imamhatipli42
  Ölüm var Ölüm
  Günah değildir kardeşim aksine sünnete uygun yapıldığında sevap kazanmaya vesile olur.

+ Yorum Gönder
rüyada karı kocanın ilişkiye girmesi,  adet iken ilişkiye girmek,  adetliyken ilişkiye girmek günahmıdır,  rüyada karı koca ilişkiye girmek,  rúyada karí koca iliskiye girmek,  kuranda iliskiye girmek sevap mıdır,  eşimizle ilişkiden sevap kazanmak