+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti aldıktan sonra şehvet (zevk suyu) gelmesi guslü bozar mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. 49
  Misafir
  Reklam

  Yorum: Gusül abdesti aldıktan sonra şehvet (zevk suyu) gelmesi guslü bozar mı

  Reklam  Yorum: Gusül abdesti aldıktan sonra şehvet (zevk suyu) gelmesi guslü bozar mı ile alakalı yazı mumsema.com Yorum: Gusül abdesti aldıktan sonra şehvet (zevk suyu) gelmesi guslü bozar mı
  Spor hareketleri esneme hareketleri yapın egilin domalın değişik şekillere girin çünkü şehvet suyu o kanallarda kalabilir hareketler onu dışarı sürükler ve işediginizde tam olarak temşz olur kanalınız o yüzden yapın sonrda işedikten sonra gusül alın bidaha çıkması beklenmez çıksada işdiginiz için sıkıntı yok ama hareketleri yapın iyi olur

  -----------

  Meni geldikden sonra direk idarımı yaptım ve 20 dk yakın bekledim tekrar lavoboya girdim ama su gibi yapışkan sıvı geldi orayı temizledikden sonra gusul abdesti aldım hemen sonrasında idrarım yaptım yapışkan bir sıvı geldi guslu bozar mı ??

 2. 50
  @hmet
  Üye

  Yorum: Gusül abdesti aldıktan sonra şehvet (zevk suyu) gelmesi guslü bozar mı


  Reklam


  hemen sonrasında idrarım yaptım yapışkan bir sıvı geldi guslu bozar mı ??
  Hayır guslü bozmaz. idrardan sonra gelen akıntı zarar vermez

 3. 51
  Misafir
  Gusül abdesti almadan once idrarimi yaptim ve 10 dk sonra gusül abdesti aldim çıktıktan sonra sıvı geldi cuma namazi kilabilirmiyim ya da tekrar gusül almam gerekir mi ?

 4. 52
  arifselim
  Yönetici
  Namaz, sadece cuma namazından ibaret değildir. Beş vakit namazlarına da aynı önemi göstermek zorundasın bunu unutma.

  Gusül abdesti almadan önce idrar almış olman yeterlidir. Artık daha sonra ne sıvı gelirse gelsin bu guslüne bir zararı olmaz. Bir daha artık bu gelen sıvı için gusül abdesti almana gerek yoktur.

 5. 53
  Misafir
  Cünüp olduktandan "hemen sonra" idrar yapıp ardından gusül abdesti alsak ve sonra zevk suyu gelirse yeniden abdest almamıza gerek var mı? Mezhebim hanifi. Şimdiden teşekkürler...
  Gusül almadan önce idrar yapıp sonra Gusül alsak gusülden sonra gelen akıntı tekrar Gusül gerekir mi?

  Uyuduktan ve idrarini yaptiktan sonra gusul abdesti aldiktan sonra henuz banyodayken meni gelirse gusul abdestini bidaha
  Almak gerekir mi

 6. 54
  arifselim
  Yönetici
  - Gusül alamadan önce idrar yapılmış ise artık gusülden sonra gelen akıntı sadece namaz abdestini bozar gusül gerekmez.

  - İdrarını yaptıktan sonra veya yeteri kadar örneğin 20 - 30 dakika gibi bir süre geçtikten sonra artık gelen meni olursa bu meni cünüp etmez ve gusül gerektirmez.

 7. 55
  Misafir
  Selamun Aleyküm ben 17:00 de sey yaptım saat 20:00 de banyoya girdim yinede bi bakıyım dedim ucunda cok az mezi vardı 3 saat beklemiştim ve cok kezde tuvalete gittmiştim.yinede boy abdesti almadım çıktım 20 dakika bekledim beklerkende tuvalete gittim simdi boy abdestimi aldım ama boy abdesti aldıktan sonra tuvaletim geldi şimdi tuvalet yaparken mezi gelir diye korkuyorum Allah rızası için Yardım eyle

 8. 56
  Arkat
  Üye
  Bir defa idrar çıkman yeterli şeytan seninle oynayıp namazlarını kaçırtmasın. Ne gelecekse gelsin beklemeye gerek yok.

 9. 57
  Misafir
  ESSELAMU ALEYKUM
  Şimdi biz el ile cünüp olduk sonra idrarı yapıp istibra yaptık. Sonra güsl abdesti aldık 1-2 veyahutta 3 saat sonra hayamızın ucundan meni yahut mezi veya vedi geldi tekrar güsl etmek lazımmıdır?

 10. 58
  Şem'a
  YÖNETİCİ
  meni yahut mezi veya vedi geldi tekrar güsl etmek lazımmıdır?
  İdrar yaptıktan sonra gelen akıntılar için gusül gerekmez.

 11. 59
  Misafir
  Gusul almadan önce idrar yapıyorum. Bir saat sonra boy abdesti alıyorum. Sonra Gelen saydam sivi için sadece namaz abdesti almak gerekir deniyor gusul gerekmez.İster istemez bu kilota sürünüyor. Kilotu değiştirmek gerekirdi?

 12. 60
  afsarbeyi
  Üye

  Reklam


  Kiloduna işediğini farzet değiştirmeyecek misin. aynı şey mezide idrarla aynı şekilde necistir. elbette değiştireceksin.

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 2456 ... SonuncuSonuncu

gusül abdesti aldıktan sonra sıvı gelmesi

gusul abdesti aldiktan sonra akinti gelirse

gusül abdesti aldıktan sonra gelen akıntı

gusül abdesti aldıktan sonra gelen mezi

gusul abdesti aldıktan sonra gelen sıvı

gusul aldiktan sonra akinti gelirse

boy abdesti aldıktan sonra akıntı gelirse ne olur