+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül abdesti aldıktan sonra şehvet (zevk suyu) gelmesi guslü bozar mı Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: Banyoda gusül abdesti aldıktan sonra cıkıyorum banyodan sehvet(zevk suyu gibi) bişe geliyo gusül bozulurmu yoksa olurmu?

  Reklam  Cevap: Banyoda gusül abdesti aldıktan sonra cıkıyorum banyodan sehvet(zevk suyu gibi) bişe geliyo gusül bozulurmu yoksa olurmu? isimli konu Mumsema.com Cevap: Banyoda gusül abdesti aldıktan sonra cıkıyorum banyodan sehvet(zevk suyu gibi) bişe geliyo gusül bozulurmu yoksa olurmu?
  Ben hanefiyim gusül abdesti aldıktan sonra biraz kan akıntım oldu bu tekrar gusül abdesti almam gerektirir mi

 2. Misafir

  Cevap: Gusül abdesti aldıktan sonra şehvet (zevk suyu) gelmesi guslü bozar mı


  Reklam


  Neye gore bu fetvayı verıyosunuz soranın mezhebını dahı sormadan once cvb verıyosunuz sonra şafii mezhebine göre diyosunuz bu dogru mu ?

 3. Misafir
  Sevgili kardeşim ilişki den sonra biraz bekledim idrarimi yaptım gusul abdesti aldim aradan 20 dakika geçti ve bir damla akıntı geldi ne icap etmem lazım

 4. Şema
  el-âsa limen âsa
  aradan 20 dakika geçti ve bir damla akıntı geldi ne icap etmem lazım
  Gusül alman gerekmez sadece namaz için abdest al.

 5. Misafir
  Merhaba işemeden ya da beklemeden 40 adım yürüdükten sonra meni gelse abdest kabul olur mu?

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba.. bu kadar yürüdükten sonra artık gelen meni akıntısı zarar vermez. Şehvet kesilmiş olur ondan sonra gusül abdesstini alabilirsin.

 7. Misafir
  Boy abdesti aldıktan sonra vucudumda sperm gördüm andestim bozuldumu acaba ?

 8. Şem'a
  YÖNETİCİ
  vucudumda sperm gördüm andestim bozuldumu acaba ?
  Hayır gusül bozulmaz sadece spermleri yık yeter.

 9. Misafir
  Ben Hanefi yim yürüdüm idrar yapdim ama cinsel organını ekledim sonra beyaz ince bir sıvı geldi beyaz gusül aldım sonra bir daha meni gelirse bir daha gusul gerekirmi

 10. arifselim
  Yönetici
  Bu yaptıklarından sonra artık şehvetle meni gelmediği sürece gusül abdesti almana gerek yoktur. Meni ancak şehvetle çıkarsa gusül alınması gerekir.

 11. Misafir
  Ben gusul abdesti aliyorum ama meni bidaha geliyor tekrar aliyorum geliyor 5 kez gusul aldim meni yuzunden tekrar almam gerekirmi lutfen

 12. Şem'a
  YÖNETİCİ

  Reklam


  Eğer gusül abdesti almadan önce kalan meniyi çıkarmak için birtakım hareketler yaptıysanız (tuvalete gitmek, yürümek,sıçramak vs) gibi bundan sonra gelen akıntı gusül gerektirmez.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
gusül abdesti aldıktan sonra sıvı gelmesi ,  gusul abdesti aldiktan sonra akinti gelirse,  gusül abdesti aldıktan sonra gelen akıntı,  gusül abdesti aldıktan sonra gelen mezi,  gusul abdesti aldıktan sonra gelen sıvı,  gusul aldiktan sonra akinti gelirse,  boy abdesti aldıktan sonra akıntı gelirse ne olur