+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Çok günahkarım kesin Cehennemlikmiyim ? Yoksa Allah banada merhamet edermi? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Hud112
  Kâria.! Nedir Kâria?!
  Reklam

  Cevap: Çok günahkarım kesin Cehennemlikmiyim ? Yoksa Allah banada merhamet edermi?

  Reklam  Cevap: Çok günahkarım kesin Cehennemlikmiyim ? Yoksa Allah banada merhamet edermi? isimli yazı www.Mumsema.comCevap: Çok günahkarım kesin Cehennemlikmiyim ? Yoksa Allah banada merhamet edermi?
  dünyanın 3 kuruşluk değeri yok
  Hakikaten Rasulüllah ve onun ashabı ve dahi onun pak yolunu izleyenlerin gözünde de dünyanın 3 kuruşluk değeri yoktu. Bu noktaya farklı bir yönden de olsa gelmeniz güzel.

  Bu noktayı iyi değerlendirin. Ona dair şeyler için içine düştüğünüz sıkıntı ve buhranları düşünün. İşlediğiniz günahların çıkış noktasına bakın. Hepsinin altında 3 kuruş değeri yok dediğiniz dünyaya dair şeyler vardır. Ve ona haddinden fazla değer verişiniz vardır.

  Ama değersiz olduğunu anladığınıza göre aynı hataya bir daha düşmeyeceksiniz demektir. Bu iyi bir fırsat sizin için. Tam başlangıç noktasındasınız. Kendinize hakiki bir tevbe ile iyi bir start verin. Bakın herşey ne kadar güzel olacak.

  Allah Celle Celâluhû bu kutlu mücadelenizde yâr ve yardımcınız olsun.


 2. kral2a_1988
  Devamlı Üye

  Cevap: Çok günahkarım kesin Cehennemlikmiyim ? Yoksa Allah banada merhamet edermi?


  Reklam


  Arkadaş yukarı bir şey yazmış doğru olabilir bir daha böyle başlıklar açmam kimsenin umutsuzluğa düşmesini istemem sizden isteğim bir daha konuya bir şey yazmayın hatta mümkünse konuyu kapatalım.

 3. NuuR_
  Devamlı Üye
  Ben sizin kirilacaginizi dusunemedim

  Kusura bakmayin, hakkinizi helal edin

 4. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  kırılmadım yazdıkların doğru yeni arkadaşlara kötü örnek olmak istemem bende hakkınız falan yok varsada helal ettim.

 5. mehmetcemal
  Üye
  --- Allah hepimizin yarımcısı olsun ---

 6. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  vesveseye aldanarak çok kere dinden çıktım galiba bide geçen gün La ilahe illallah derken istemeden vesvese geldı ve zikir anında tamda olmicak yerinde tövbe dedim kaldım bu durumlarda hep başımdan kaynar sular dökülüyor. Ben şimdi inkarimi alışkanlık hale mi getirdim ? Geçen günde kufre rıza küfür diye bişey okudum normalde kimsenin böyle bir duruma düşmesini istemem ama en sevdiklerim hakkında bile böyle şeyler geliyor evle konuşmuyorum artık kimsenin Allaha nankörlük etmesini istemem çocuk tacizcilerinin bile.. Bende takıntı var galiba ve dinden çıkmaktan çok korkuyorum hep aklımdan çıkmıyor inanılması gereken şeylere iman ediyorum ama sanki Allah beni kabul etmez ise diye korkuyorum .böyle durumda bilmiyorum yazmak uygun mu bilmiyorum ama kendimi iyi hissetmiyorum inansız gitmekten çok korkuyorum.

 7. ikra_40
  Herşeyi ile Aciz
  Zaten herşey yazılmış ama bende yazmak istedim sen tevbe-i istifar yap ama gönülden yap ve affedilmeyi kalben iste Allah azze ve celle'nin merhameti çok büyüktür....

 8. Tuana Almila
  Üye
  Bak abi inan senin her konunu okuyorum hergün dua ediyorum ''Rabbim o kardeşimize yardım et ya rabbim o melun şeytanın vesvelerine aldanmasın rabbim onu doğru yola getir Aminn '' hep öyle du ediyorum ve inankı biliyorum bu sitede o kardeşimiz var ki ve sabırlıdırlar ve inan ki hiç bıkmadık senin actığın konulardan hatta farkediliyor iman sevgisi sende olmasaydı eger bu kadar konu acmazdın ,bu kadar cevaplar aramazdın .Arkadaşımızın dediği gibi tevvbe et Rabbim tevbe eden kulunu affeder ve çok sever vesveseler olsa dahil namazını kılıp allaha herzaman şükrettiğinde yavaş yavaş senden uzaklaşacaktır o melun şeytanın fikirleri.Biliyorum tek vesvese değil ama Tevbe tevbe Rabbimize(C.C),Peygamberimiz Hz.Muhammed (S.a.v)'e küfreder işte öyle bir kötülüğü tek şeytan fısıldar insana sen tevbe etsen ve imanın vazifelerini yerine getirirsen Rabbim herşeyi görür.Ve siz şunu demiştiniz ''Benim çok günahlarım var''diye bir düşün Peygamberler zamanında ne kadar kötü bilinen insanlar İslam dinine koştular hepsi de tevbe edip Hz.Muhammed'e(S.a.v)'e inanıp Allaha secde ettiler onlar çok kötüydü ama akılları başlarına geldi yani size anlatmak istediğim günah büyük-küçük farketmez tevbe edip Allaha dua edip namazını kıldığında rabbim bağışlayandır,merhameti bol olandır .Bir insanın içine ne kadar kötü düşünce ,küfür,akla gelen ne kadar kötü şeyler varsa ve söylendiğinde kendinşi kötü hissediyorsan bilki iman sevgisi sende vardır iman sevgisi olmayan insan kalbi taş gibidir böyle şeyler aklına gelse bile aldırış etmez ama sen rahatsız olduğuna göre bu fikirler sana ait değil yani? .Ve daha öncede bir konunda şunu eklemiştim :
  Şeytan öyle kötüdür ki insanın içini yoklayıp aklına binbir türlü şeyler getirir geçmişinde yaptığın günahları aklına getirip sana acı çektirip Rabbinden uzaklaştırması misal: ''Sen zaten cehennemde yanacaksın boşver yapma namazını,Sen en iyisi öldür kendini bu yüzle Allahın karşısına nasıl çıkacaksın,SEn herşeyden vazgeç baksana daha da derine batmışsın,namazını da boş yere kılıyorsun çünkü zaten rabbin kabul etmez ki günahlarını düşün''der işte bu şeytan öyle melun,öyle çirkeftir ki insanın içine inancını söndürmeye çalışır bir düşün kendisi Cehennemlik olan bir varlık sana öyle diyor lanetli hemde ve sende Rabbinin bir kulusun o Allaha karşı geldiği için lanetlendi o senin cennete-cehenneme gideceğinin nerden bilsin? bunu tek bilen Rabbimiz değil midir?kendisi o kadar nefret doludur ki insanların da Rabbine karşı inancsız ve imansız olması için elinden geleni yapar yani kardeşim bu fikirler sana ait değil sen sadece tevbeni et ve namazını kılıp Kur'anını oku inan sende iman var inan ki o melun şeytanı öyle bir yenki Rabbimiz o zaman bizden hoşnut duysun... Rabbim içini ferahlatsın

 9. kral2a_1988
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun sizden inşallah rabbim affedecek ömumuz Ramazan ramazanda çok dua etmem lazım. teşekkür ediyorum herkese ben böyle yaşamaya devam edicem. hüküm Allahımin artık yaşatır veya öldürür belki daha iyi bir ölüm olur.

 10. Tuana Almila
  Üye
  Ohhh be abicim ha şöyle sevindirme şeytanı şimdi de,Ramazanda da ramazandan sonra da hem dua et,hem namazını kıl hemde Kur'anını oku inanki o vesveseler o şeytanın fikirleri yavaş yavaş silinir ve silindiğinde aynen şunu dersin''Rabbim ne diyordum ben,çok şükür Allahım sesimi duyduğun için'' dersin durmadan namazınızı kılın siz vazgeçmediğiniz de Allah çabanızı boşa çıkarmaz ve unutma Rabbim çok merhametlidir Rabbim içini ferahlatsın )).Ve eğer Allah yolunda güzel şeyler yapıp imanına bağlı kalırsan rabbim güzel ölüm verir inşallah, ve inşallah hiçbirimiz cehennemin kapısını bile görmeyiz

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12