+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Sevgi Âyetleri - Endonezya Yapımı Film Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Tamer Kızıl
  Üye
  Reklam

  Sevgi Âyetleri - Endonezya Yapımı Film

  Reklam

  Sevgi Âyetleri - Endonezya Yapımı Film Mumsema Sevgi Âyetleri - Endonezya Yapımı Film hakkında bilgi arıyorum?

 2. imam
  Üye

  Cevap: Sevgi Âyetleri - Endonezya Yapımı Film


  Reklam


  Ayat Ayat Cinta (Sevgi Ayetleri) Türkçe Altyazı İzle

  Ülke: Endonezya
  Yapım Yılı: 2008
  IMDB Puanı: 6.3
  Tür: Dram, Romantik

  Sevgi ayetleri, İslami unsurları içinde barındıran romantik dram filmi. Filmin seneryosu, aldığı bursla dünyanın meşhur İslami üniversitelerinden el-Ezher’de okuma imkânı elde etmiş, fakir ve İslam’a sonsuz bir bağlılık duyan Endonezyalı bir gencin öyküsü etrafında dönüyor. Filmin kahramanı olan Fahri adlı genç, bir çok felaket ve sıkıntıyla karşılaşmasına rağmen sahip olduğu yüksek ahlaki seciye sayesinde bütün bu badireleri atlatmayı başarıyor.
  Habiburrahman El Shirazi'nin en çok satan meşhur romanından perdeye aktarılan ve yönetmenliğini Hanung Bramantyo’nun yaptığı film, 11 Eylül saldırılarından sonra terörle İslam arasında bağ kurmaya başlanılması nedeniyle İslam’ın fedakârlık, sevgi ve sabra dayalı gerçek yüzünü göstermeyi amaçlıyor.

  NOT:Film’in, vizyona girdiği 1997 yılında Endonezya’daki hasılat rekorlarını altüst eden ‘Titanic’ filminin izleyici sayısı açısından tahtını salladı. Kaçırılmaması gereken süper bir film

  Online İzle:

+ Yorum Gönder
endonezya yapımı filmler