+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Namazı yavaş kılınca şaşırıyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sacitkral
  Devamlı Üye
  Reklam

  Namazı yavaş kılınca şaşırıyorum

  Reklam

  Namazı yavaş kılınca şaşırıyorum Mumsema selamınaleyküm arkadaşlar, namazımı doğru bir şekilde kılmaya gayret gösteriyorum.ama sureleri çok hızlı okuyorum yavaş okuduğum zamansa çok şaşırıyorum. aklıma bir sürü şey geliyor yavaş okuduğum zaman. sonra hangi rekattayım şimdi selammı vericem yoksa ettehiyatu okuyup selam vermedenmi kalkıcam hep bu sorular geliyor aklıma.ama hızlı okuduğum zaman hiç şaşırmıyorum biliyorum hızlı okunan dua iyi değil ama nasıl yapayım bilmiyorum bana bir akıl verirmisiniz.....şimdiden ALLAH razı olsun.

 2. EarthQuake®
  Yolcu

  Cevap: namaz


  Reklam


  Ve aleykümüsselam. Namaz dışında sureleri yavaş okuma üzerine çalışınız. Hem sureleri, hem de manalarını öğreniniz. Böylelikle namazda sureleri okurken bir yandan da okuduklarınızın manalarını düşünür, namaz dışı düşünceleri engellemiş olursunuz. Şeytan gündelik işleri akla getirir, namazınızın sıhhatini bozmaya çalışır. Mümkün olduğunca namaza odaklanınız, vesveseye karşı dualar okuyunuz. Selametle.

 3. sacitkral
  Devamlı Üye
  ALLAH razı olsun iyiki bu siteyi bulmuşum meğer bilmediğimiz ne kadar şey varmış dinimizle ilgili RABBİM hep yardımcınız olsun.

 4. islamyolu
  Emekli
  Kardeş Hızlı okundugunda Sureler tam tamına agızdan çıkmaya bilir. Yavas okumak daha iyi olur. makamlı öğrensen daha güzel tecvitle birlikte yavas yavas okursun. birde anlamını bilirsin. bir eraeytellezi yi okudugn zaman şu dini yalanlayanı gördünmü. diye yetimi itip kalkan. hafiften bir tefsirinede baksan kim için gelmiş bu sure. daha unutmassın. aslında bir gün hepsinin kısadan tefsirini veririm inşallah. sen hızlı okuma selamlarıda Uzun verme Kısadan ver. Sağa verecegin selam sola vereceginden Daha yüksek sesli olsun

 5. sacitkral
  Devamlı Üye
  ALLAH razı olsun söylediğiniz herşeyi eksiksiz yapmaya gayret gösteriyorum..

+ Yorum Gönder
namazda sureleri hızlı okumak