+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bazı ayetleri veya hadisleri anlamamam münafık olduğumumu gösterir Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  Bazı ayetleri veya hadisleri anlamamam münafık olduğumumu gösterir

  Reklam

  Bazı ayetleri veya hadisleri anlamamam münafık olduğumumu gösterir Mumsema bazı ayetleri veya hadisleri anlamamam münafık olduğumumu gösterir bir yerlerde buna benzer bir şey yazdığını hatırlar gibiyim tam hatırlamıyorum

 2. Hiss1
  Devamlı Üye

  Cevap: bazı ayetleri veya hadisleri anlamamam münafık olduğumumu gösterir


  Reklam


  Kardeş münafık müslüman gibi gözüken, misal müminlerin yanında mümin gibi davranan, kendisi gibi olanlarla kalınca da onları nasıl aldatacağını konuşandır. Allah'ı kandırdığını sanandır. Kur'an da Allah(cc) bu zatlara "kendilerini kandıranlar" der. Sen bunlardan değilsen endişelenme kardeşim. Kandırmak amacı gütmeden kelime-i şahadet getirebiliyorsan münafık değilsindir.

 3. islamyolu
  Emekli
  bazı ayetleri veya hadisleri anlamamam münafık olduğumumu gösterir
  görmedimde böyle bir hadisi şerif. ama yanlış bir cümle degil zaten. Münafıklar zaten anlasalarda anlamamak için çaba gösterirler. anlamak istemezler. Adı üstünde münafık işte ama bir yandan bunu böyle anlamayn. Ayet hadis anlamakta öyle kolay degil. zaten Ayeti herkes anlasaydı Bir yol gösterici gelmezdi. Ayetleri anlamak için Hadisi şerifler şarttır..

+ Yorum Gönder