+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Öldükten sonra neler olacak Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sacitkral
  Devamlı Üye
  Reklam

  Öldükten sonra neler olacak

  Reklam

  Öldükten sonra neler olacak Mumsema selamın aleyküm arkadaşlar öldükten sonra neler olacak nasıl olacak bunları düşünüp duruyorum ve kafayı yemek üzereyim.bizler eski insanlar kadar şanslı değiliz onlar peygamberimizle yaşayıp gördüğü halde cenneti diliyorlar ya bizler ne yapalım,önümüzde tv. diğer odaya geçiyoruz pc.dışarı çıkıyoruz kadın erkek karışık heryer haram dolu ne yapıcaz cennet ümidimiz var mı girebilirmiyiz o mübarek yere.benim hiç ama hiç ümidim yok.namaza başlıyorum 1 ay kılıp hemen bırakıyorum.ne oluyor nasıl oluyor anlamıyorum bu kadar istediğim halde neden bırakıyorum.daha namazı düzgün kılmazken cenneti ümit etmek ne korkunç şey RABBİM.biliyorum namazımı düzgün bir şekilde kılarsam arkası gelecek eminim ama bir türlü kılamıyorum bahanem yok bunuda açık açık söylüyorum,ne yapmalıyım nasıl başlamalıyım düzgün bir şekilde nasıl kılmalıyım hep bu sorular var kafamda.ne olur ALLAH rızası için yardım edin bana.

 2. Şafii
  Üye

  Cevap: öldükten sonra neler olacak


  Reklam


  selamın aleyküm arkadaşlar öldükten sonra neler olacak nasıl olacak bunları düşünüp duruyorum ve kafayı yemek üzereyim.bizler eski insanlar kadar şanslı değiliz onlar peygamberimizle yaşayıp gördüğü halde cenneti diliyorlar ya bizler ne yapalım,önümüzde tv. diğer odaya geçiyoruz pc.dışarı çıkıyoruz kadın erkek karışık heryer haram dolu ne yapıcaz cennet ümidimiz var mı girebilirmiyiz o mübarek yere.benim hiç ama hiç ümidim yok.namaza başlıyorum 1 ay kılıp hemen bırakıyorum.ne oluyor nasıl oluyor anlamıyorum bu kadar istediğim halde neden bırakıyorum.daha namazı düzgün kılmazken cenneti ümit etmek ne korkunç şey RABBİM.biliyorum namazımı düzgün bir şekilde kılarsam arkası gelecek eminim ama bir türlü kılamıyorum bahanem yok bunuda açık açık söylüyorum,ne yapmalıyım nasıl başlamalıyım düzgün bir şekilde nasıl kılmalıyım hep bu sorular var kafamda.ne olur ALLAH rızası için yardım edin bana.
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Kardeşim.. insanı Allah'tan-ibadetten günah kirleri ve kötü arkadaşlar uzaklaştırır.
  Günahlardan tövbe et ve ortamını değiştir.
  Çevrende ilim meclisleri mutlaka vardır katıl ve iyilere karış.
  Allah bizi hidayetten ayırmasın.

 3. sacitkral
  Devamlı Üye
  amin, ALLAH razı olsun...

 4. islamyolu
  Emekli
  Kardeşim ölümü hatırlamak anmak ibadettir. Namaz kılmayan bir insan namazın günahını bilipte uyuşuklugundan kılmıyorsa. o insan günahkardır. birde orada demişsin eski ümmetler cok şanslı bizde şans yok gibi kelime kullanmışsın. bu kelime tehlikeli bir kelime. Allahın Adalet sıfatına ters düşüyor. Peygamber efendimiz Salllahu Aleyhi ve sellem zamanındakilerde ne zorluklar çektiler. ne savaşlar geçirdiler. ne açlıklar gördüler. Ama Sımsıkı dinlerin sarıldılar. şimdi bir düşün o zamanki zor şartlar bu zamanda olsa. öyle imanlı müslümanlar azalır. Peygamber efendimiz Salllahu Aleyhi ve sellem bir hadisi şerifinde diyorki. Beni görmeden bana iman edenleri keşke bende görebilseydim. demekte. bir yandanda Ahir zamandayız , küçük alametler oldu hep. bu zamanda İmanını korumak çok zor , Hani bir hadisi şerif var. Gece imanlı yatan Sabah İmansız kalkacak , o durumlara gelinmiş durumda. bu zamanda Senin Allahı Anman namaz kılman daha eftaldir. Yine bir hadisi şerif Aklıma geldi. Hz isa zamanında bir dag nur gibi parlıyor. hz İsa (A.S) da merak ediyor , dağa doğru gidiyor. bakıyor Bir adam var orada gece gündüz o mağaranın içinde ibadet ediyor. Hz isa da şaşırıyor. Allahım senin yanında bundan daha efdali varmıdır diyor. ALlahu Teale ise ne diyor biliyormusun. Ahir zamanda Recep ayında 1 gün oruç tutan benim gözümde bundan daha eftaldir...

  işte namaz konusunda Hadisleri okuman lazım. mesela 1 vakit namazın cehennemde 80 yıl yanması vardır.

  Kılınmayan Namazları Cehennemde kızgın sacın üstünde kılınacak .

  kabirde Zebani Her kılmadıgın rekat için elindeki tokmakla vurdugu gibi yerin dibine geçirecek.

  bu hadislerin hepsinin kaynagı var. benim aklımda hadisler kalıyor ama Kaynakları kime ait oldugu kalmıyor. onun için kusura bakmayın. Dinin direği müminin miracı Namaz diye bir kitap var. veya Namaz kılmayanların Dünyada ve Ahirette başlarına gelecek tehlikeler diye bir kitap var. hadisi şerifler ışıgında cok güzel anlatılmış. onlardan birini okusan ertesi gün namaza başlarsın.


 5. sacitkral
  Devamlı Üye
  ALLAH razı olsun kardeşim ama ben (eski ümmetler cok şanslı bizde şans yok)bu sözü kötü niyetle söylemedim ALLAH razı olsun uyardında tövbe ettim. RABBİM affetsin.daha doğrusu anlamını bilmediğim için ALLAH beni affetsin.ALLAH yardımcımız olsun daima.


 6. islamyolu
  Emekli
  sacitkral kardeşim zaten hepimizde bilmeden böyle çıkıyor. Yani kalbimizde düşüncemizde biliyoruz neyin ne oldugunu yanlışlukla dilden birşeyler cıkıyor. bazen birden şaşıyorum. '' utanmıyormusunuz ( Tövbe Haşa ) yukarda Allah var diyorum. ''eskiden gelen dil alışkanlıgı. ama daha kullanmıyorum tabiki. bu lafta tehlikelidir. Allaha Bir mekan koymak şirk tir. Allah mekandan münezzehtir. itikati konular cok önemli temkinli konusmak lazım. Allah cümlemizin yanlışlıkla bilmeden yaptıgımız Hatalarını affetsin..

 7. sacitkral
  Devamlı Üye
  gerçekten bilmiyordum haddimi aşan kelimeler çıktı ağzımdan ama sizden RABBİM razı olsunki beni bu yanlıştan çevirdiniz, tövbe haaşa ben şirk koşmak felan istemedim RABBİM beni bağışlasın.ben bilmeden bu kadar büyük bir günah işledim ne yapayım nasıl tövbe edeyim.şu an kendimden o kadar nefret ediyorumki RABBİM BENİ BAĞIŞLASIN DUA EDİN NE OLUR sürekli tövbe etsem acaba olurmu yoksa bilmeden ettiğim bu günahın bi duası varmı ne yapacağımı bilmiyorum ne olur yardım edin bana

 8. islamyolu
  Emekli
  Kardeş ben örnek veriyorum. Sen şirke girmişsin demiyorum. Allah tövbeleri kabul eder. vesveselerede aldırma.. yani yaptıgın ettigin birşey yok. fazla kafana takma.

 9. sacitkral
  Devamlı Üye
  ALLAH razı olsun derin bir ohhhh çektim, ama olsun sayende 2 gündür dur durak bilmeden tövbe ediyorum RABBİM daima yardımcın olsun.

 10. reyna89
  Es Rahmet Rüzgarı
  cenneti ümit etmek ne korkunç şey
  öyle deme kardeşim Dünya'da kötü şeyler var ama önemli olan biz güzellikleri görebilmek Dünya bu kadar güzel iken ( ben güzellikleri) görüyorum cennet kimbilir nasıldır ...
  Rabbim bizleri oraya tertemiz günahsız koyma hakkını tanısın .. Ne güzel şey oraya girene

 11. reyna89
  Es Rahmet Rüzgarı
  cenneti ümit etmek ne korkunç şey

  öyle deme kardeşim Dünya'da kötü şeyler var ama önemli olan biz güzellikleri görebilmek Dünya bu kadar güzel iken ( ben güzellikleri) görüyorum cennet kimbilir nasıldır ...

  Rabbim bizleri oraya tertemiz günahsız koyma hakkını tanısın .. Ne güzel şey oraya girene


 12. sacitkral
  Devamlı Üye

  Reklam


  ALLAH nasip etsin inşallah hepimize

+ Yorum Gönder
öldükten sonra neler olacak,  öldükten sonra ne olur,  öldükten sonra ne oluyor,  öldükten sonra ne olacak