+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Ne Yapmam Gerek? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ercan
  Devamlı Üye
  Reklam

  Ne Yapmam Gerek?

  Reklam

  Ne Yapmam Gerek? Mumsema Selamün Aleyküm Kardeşlerim.
  Ben 30 yaşında Muhasebeciyim. Evliyim ve 2 Çocuk babasıyım.
  Bazen mesleğimizle ilgili olarak hatalar yapıyoruz. Hani kalıbına uydurmak deyimi var ya. Aynen öyle. Kendimi kötü hissediyorum. Kul hakkı yediğimi düşünüyorum. Ama bunları yapmasam da işimi yapmamış oluyorum, işverenime karşı mahcup oluyorum. Ne yapmam gerek? Mesleğimi değiştirsem ne yapacağımı bilmiyorum. Ben 15 yaşından beri bu işin içindeyim ve başka bir iş fikri beni korkutuyor.

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: Ne Yapmam Gerek?


  Reklam


  Henüz işe girmedim ama aynı sorun bende de var. Düşüncesizce seçtiğim bölüm yüzünden.
  İnşaAllah Rabbim bize islam fıtratına uygununu nasip eylesin.
  Ne yapabileceğini bilsem zaten önce kendim yaparım lakin en güzeli dua etmektir

 3. islamyolu
  Emekli
  şimdi bir iş yerinde faiz varsa. faiz yeniliyorsa Kul hakkı yeniliyorsa sizin o iş yerinde çalışmanız caiz degildir. durumu tam anlatmamışın anlatsan daha yardım cı olabilirdim. Muhasebecilikte ne gibi hatalar işliyorsun gibi. benim aklıma Faiz yada kul hakkı geliyor. birde Patrona işverene mahcup oluyorum yapmasam diyorsunuz. Sen Patrona Mahçup olmayı düşünüyorsunda. Sana Şah damarından yakın olan gece gündüz her daim seni gözetleyen. Allah (C.C) nasıl mahçup olmuyorsun. seni yaradan Allah , bütün nimetlerini veren Allah ..Patron seni cennete götürmeyecek. bilhassa uymakla yolun kayacak. Allahın Rızasını Almak varken Patronda kim oluyor..

 4. denclis
  Devamlı Üye
  Faiz haramdır.Muhasebeye bu terim giriyorsa,o işte çalışman caiz değildir.Eğer böyleyse o işten çık bence.Allah yeni kapılar açar.

+ Yorum Gönder