+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Neden erkek gördüğü kadından hemen yüz çevirmeli? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ladesma
  Üye
  Reklam

  Neden erkek gördüğü kadından hemen yüz çevirmeli?

  Reklam
 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: neden erkek gördüğü kadından hemen yüz çevirmeli?


  Reklam


  neden erkek gördüğü kadından hemen yüz çevirmeli?
  selamün aleyküm
  ayetler ve hadisler çerçevesinde bilgi verirseniz sevinirim. Allah razı olsun
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Elbette Allah ve Rasulunün emri olduğu için:

  KURANDAN DELİL:
  Nur Süresi 30 ve 31. Ayetler

  30. (Resûlüm!) Mümin erkeklere, gözlerini (harama) dikmemelerini, ırzlarını da korumalarını söyle. Çünkü bu, kendileri için daha temiz bir davranıştır. Şüphesiz Allah, onların yapmakta olduklarından haberdardır.
  31. Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere, zinetlerini teşhir etmesinler. Baş örtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, kendi kadınları (mümin kadınlar), ellerinin altında bulunanlar (köleleri), erkeklerden, ailenin kadınına şehvet duymayan hizmetçi vb. tâbi kimseler, yahut henüz kadınların gizli kadınlık hususiyetlerinin farkında olmayan çocuklardan başkasına zinetlerini göstermesinler. Gizlemekte oldukları zinetleri anlaşılsın diye ayaklarını yere vurmasınlar (Dikkatleri üzerine çekecek tarzda yürümesinler). Ey müminler! Hep birden Allah'a tevbe ediniz ki kurtuluşa eresiniz.

  HADİSLERDEN DELİL:


  TIKLA:
  Harama bakmanın şeytanın zehirli bir oku olmasına dair bir hadis var, onun (Arapça)...

 3. islamyolu
  Emekli
  ilk bakıştan birşey olmaz. özür niyetinde dalarak bakarsın. Ama 2. bakış şeytandandır. Allah bize yardım etsin. hani derler ya Dağda evliya olmak kolay gelin birde şehirde evliya olun.

+ Yorum Gönder