+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İ-Doser (Dijital Uyuşturucu) Kullanmada Günah Varmıdır Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Ferhat1991
  Emekli
  Reklam

  İ-Doser (Dijital Uyuşturucu) Kullanmada Günah Varmıdır

  Reklam

  İ-Doser (Dijital Uyuşturucu) Kullanmada Günah Varmıdır Mumsema Selamun Aleyküm Arkadaşlar Dijital Uyuşturucu Kullanmada Günah Varmıdır Acaba Dijital Uyuşturucu Nedir Diye Sorarsanız Bunu Bir Müzik Şeklinde Dinliyoruz Yani Bunlar Bir Ses Dosyası Ve Çeşitli Uyuşturucuların Ses Dosyaları Var ve Bunu Dinledikten Sonra Gerçek Uyuşturucuyla Aynı Etkiyi Yaptığı Söylenir Benim Düşüncem Gerçek Uyuşturucu veya Alkol Kullanmadığımız İçin Günah Yoktur Diye Düşünüyorum Ama Yinede Tereddüt İçinde Olduğum İçin Açtım Bu Konuyu

 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: İ-Doser (Dijital Uyuşturucu) Kullanmada Günah Varmıdır


  Reklam


  Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:
  “Müminler! Hamr, kumar, dikili taşlar ve fal okları şeytan işi pisliklerdir. Onlardan uzak durun ki umduğunuza kavuşasınız.
  Şeytanın istediği tek şey hamr ve kumarla aranıza düşmanlık ve kin sokmak bir de Allah’ın zikri (olan Kur’an)’dan ve namazdan sizi alıkoymaktır. Artık vazgeçersiniz değil mi?” (Maide, 5/ 90-91)
  Ayette geçen “hamr” kelimesi, kişinin aklını örten her şey için kullanılır. Yenildiğinde, içildiğinde, kullanıldığında kişinin beynini uyuşturarak aklını örten yani sarhoş eden her şey hamr‘dır.
  Peygamberimiz de kişiye sarhoşluk veren her şeyin hamr olduğunu ve her hamrın da haram olduğunu bildirmiştir. (Müslim, Eşribe, 73; Ebu Davud, Eşribe, 5; Tirmizi, Eşribe, 1)

 3. تقاضا
  öğrenmeye devam..
  Guray Allah razı olsun .

 4. Guray
  Karadeniz
  Amin kardeşim hepimizden

 5. Ferhat1991
  Emekli
  ALLAH (C.C) Razı Olsun

+ Yorum Gönder
i doser günah mı