+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Erkeklerin namaz kıldığı yerde kadınların namaz kılması ve kadın namaz esnasında erkeklerin onu görmesi namazı bozarmı? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  Reklam

  Erkeklerin namaz kıldığı yerde kadınların namaz kılması ve kadın namaz esnasında erkeklerin onu görmesi namazı bozarmı?

  Reklam

  Erkeklerin namaz kıldığı yerde kadınların namaz kılması ve kadın namaz esnasında erkeklerin onu görmesi namazı bozarmı? Mumsema Çalıştığım yerde usta başım bana çok bağırıyor bazen işleri yanlış yaptığım dan dolayı hem işin acemisiyim.bende dayanamıyorum ardından gelip şakalaşıyor gönlümü alıyor.herkes bana başkası olsa dayanamz işten çıkardık diyor Ama işten çıkmalımıyım sizce bu zamana kadar çok eziyet çektik çalıştığımız yerden ilk defa en azında diğer iş yerlerine göre bu bize daha uygun yanlızca usta başımla anlaşamıyoruz bana bazen haklı bazende haksız yere bağırıyor ailem de bu konuda daraldı artık iş değiştiirmemizden bıktık Sizce onun bana bağırmasına dayanmalımıyım yoksa çıksam ailem iş bulma konusunda zorlanacak ama bazen dayanamıyorum insanlara inanın beni ayakta tutan tek şey ölümün olması en azında geçici burda herşey diyorum bu hayat fani bitecek...İkinci sorum İş yerinde namaz kıldığımız yerde erkeklerde bazen aynı yerde kılmak zorunda kalıyor çünkü mesai yapınca camiye gitmeleri zaman alıyor bazen biz namaz kılarken içeri giriyorlar bizi görünce geri dönüyorlar ama sonuçta namaz esnasında yabancı biri bizi görünce namazımız bozulmuyormu?adamlar genelde camide kılıyor ama sadece mesai olunca sizce orda namaz kılmasam daha mı iyi evde kaza etsem daha mı hayırlı olur...ve lütfen duanızdan birbirimizi eksik etmeyelim kardeşlerim selametle...

 2. Hoca
  erimeye devam...

  Cevap: İşimden ayrılmam mı gerekiyor mu?


  Reklam


  Çalıştığım yerde usta başım bana çok bağırıyor bazen işleri yanlış yaptığım dan dolayı hem işin acemisiyim.bende dayanamıyorum ardından gelip şakalaşıyor gönlümü alıyor.herkes bana başkası olsa dayanamz işten çıkardık diyor Ama işten çıkmalımıyım sizce bu zamana kadar çok eziyet çektik çalıştığımız yerden ilk defa en azında diğer iş yerlerine göre bu bize daha uygun yanlızca usta başımla anlaşamıyoruz bana bazen haklı bazende haksız yere bağırıyor ailem de bu konuda daraldı artık iş değiştiirmemizden bıktık Sizce onun bana bağırmasına dayanmalımıyım yoksa çıksam ailem iş bulma konusunda zorlanacak ama bazen dayanamıyorum insanlara inanın beni ayakta tutan tek şey ölümün olması en azında geçici burda herşey diyorum bu hayat fani bitecek
  Sorunsuz hiçbir iş yeri yok... sabır... sabır... sabır..

  İkinci sorum İş yerinde namaz kıldığımız yerde erkeklerde bazen aynı yerde kılmak zorunda kalıyor çünkü mesai yapınca camiye gitmeleri zaman alıyor bazen biz namaz kılarken içeri giriyorlar bizi görünce geri dönüyorlar ama sonuçta namaz esnasında yabancı biri bizi görünce namazımız bozulmuyormu?adamlar genelde camide kılıyor ama sadece mesai olunca sizce orda namaz kılmasam daha mı iyi evde kaza etsem daha mı hayırlı olur...ve lütfen duanızdan birbirimizi eksik etmeyelim kardeşlerim selametle...
  Kadın namaz kıldığı anda onu erkeğin görmesi ne namazı bozar nede sevabını eksiltir.

  Erkeklerin namaz kıldığı yerde kadınların kılması yada Kadınların namaz kıldığı yerde erkeklerin namaz kılmasında hiçbir sakınca yoktur.

 3. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  Sorunsuz hiçbir iş yeri yok... sabır... sabır... sabır..
  evet bu dünyadaki imtihanımız çok ağır sabır edicem inşalllah hocam cevapladığınız için rabbim sizden razı olsun hocam her daim duamda olacaksınız sizi görmeyi çok isterdim ...Selam ve dua ile kalın...

 4. hicret622
  Üye
  Bir kadın namaz kılarken yanına (olduğu mekana) namahrem bir erkek girerse (kadını görebiliyorsa) namazına oturarak devam etmek zorundadır. Ayakta normal namaza devam etmemelidir.

  Namazı hiçbir şekilde kazaya bırakmayın! Biraz araştırırsanız nette yurtdışında çalışanların sordukları sorulara cevaben tuvalette bile belirli şartlarda kılmaları gerektiği yazar. Evde kazasını kılın konusu bile yapılmaz.

 5. EarthQuake®
  Yolcu
  Bir kadın namaz kılarken yanına (olduğu mekana) namahrem bir erkek girerse (kadını görebiliyorsa) namazına oturarak devam etmek zorundadır. Ayakta normal namaza devam etmemelidir.
  Bunda kaynağınız nedir?

 6. hicret622
  Üye

  Bu siteden ulaşabileceğiniz Mustafa Akgül Hocanın gittiğim sohbetinde kendisi demiştir. Kendisi İstanbul Merkez Vaizidir. Ama şüphe varsa başka kişilere de danışayım cevap geldiğinde burada tekrar yazarım.

 7. hicret622
  Üye
  Danışayım demiştim; fetvameclisi.com aracılığıyla Nureddin Hocamızın cevabını aşağıda belirtiyorum.

  Sorum:
  "Bir kadın namaz kılarken yanına (olduğu mekana)
  namahrem bir erkek girerse (kadını görebiliyorsa) namazına oturarak devam
  etmek zorundadır. Ayakta normal namaza devam etmemelidir." diye fetva
  dinledim bir sohbette. Bu durumda yapılması gereken bu mudur, değilse
  doğrusu nedir?

  Cevap:
  Kadın namaz kılarken, erkeğin yanında olmasının sakıncalı olması söz konusu
  değildir. Meseleyi şu şekilde anlayabiliriz:
  Kadın namaz kılarken, eğilip kalktığında bedeninin ayrıntıları namahrem bir
  erkek tarafından izlenebilecekse kadının o pozisyondan kurtulması gerekiyor.
  Bu da erkeğin girmesini engelleme, engelleme mümkün değilse kadın oturarak
  kılma suretiyle bedeninin ayrıntılarını gizleme yoluna gitmelidir.
  Allah'a emanet olunuz.
  NUREDDİN YILDIZ

+ Yorum Gönder
kadın erkeğin yanında namaz kılabilir mi,  namaz kilan erkeklerin yaninda kadin olmasi