+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Gusül almadan önce ve alma esnasında yaşadığım önemli sorun lütfen bakınız Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ziya3400
  Devamlı Üye
  Reklam

  Gusül almadan önce ve alma esnasında yaşadığım önemli sorun lütfen bakınız

  Reklam

  Gusül almadan önce ve alma esnasında yaşadığım önemli sorun lütfen bakınız Mumsema Gusül almadan önce ve gusülun başlarında burnumun tek deliği tıkalı oluyor olabildiğince suyu vermeye çalışıyorum 5-6 kere zorluyorum ama yine de açılmıyor. Fakat tam guslün ortalarında ve sonlarına doğru burnumun tıkanıklığı gidiyor, banyodan çıktıktan sonra 2-3 dk sonra yine tıkanıyor. BU DURUM BENİ HUZURSUZ EDİYOR ? Açıldığı anda sanki tekrar gusülü yeniden almam gerektiğini düşünüyorum, ama o burun deliğinin açıldığı zaman dilimini yakalamak çok zor.


  Ben de bugün namaza geç kalmıyım diye, normal aldım açılırsa açılsın dedim ben gusüle başlarken tıkalıydı dedim, verebildiğim kadar verdim dedim. Allah kabul etsin dedim çıktım gittim.

  İYİ Mİ YAPTIM ? GUSÜLÜMDE SAKATLIK VAR MIDI ?


 2. Desert Rose
  Silent and lonely rains

  Cevap: Gusül almadan önce ve alma esnasında yaşadığım önemli sorun lütfen bakınız


  Reklam


  Gusül almadan önce ve gusülun başlarında burnumun tek deliği tıkalı oluyor olabildiğince suyu vermeye çalışıyorum 5-6 kere zorluyorum ama yine de açılmıyor. Fakat tam guslün ortalarında ve sonlarına doğru burnumun tıkanıklığı gidiyor, banyodan çıktıktan sonra 2-3 dk sonra yine tıkanıyor. BU DURUM BENİ HUZURSUZ EDİYOR ? Açıldığı anda sanki tekrar gusülü yeniden almam gerektiğini düşünüyorum, ama o burun deliğinin açıldığı zaman dilimini yakalamak çok zor.
  Kardeşim aynı soruyu geçen günler içerisinde
  yine sormuştunuz ve size cevabı verilmişti sanırım.
  Bahsettiğiniz bu durum bir sağlık meselesidir
  yani elinizde olarak yapılan birşey değildir
  burnunuza verebildiğiniz miktar yeterlidir,
  ayrıca vesveseye kapılmanız yerine bir KBB
  uzmanına görünerek sorununuza çözüm bulmaya çalışmak
  daha uygundur sağlık açısından.

  Ben de bugün namaza geç kalmıyım diye, normal aldım açılırsa açılsın dedim ben gusüle başlarken tıkalıydı dedim, verebildiğim kadar verdim dedim. Allah kabul etsin dedim çıktım gittim.
  Allah c.c nun izni ile iyi yapmışsınız geçerlidir
  Allah c.c amellerinizi kabul etsin.
  tıkalı olan burnunuz böyle sonradan açıldığı zaman
  tekrar gusül almanıza yada gusülün sıhhatinden
  şüpheye kapılmanıza gerek yok burnunuza su çekmeniz yeterlidir.

 3. ziya3400
  Devamlı Üye
  Allah razı olsun Desert Rose zaten burnum bir açılıyor bir tıkanıyor onu ayarlamak zor. Gusüle başlarken tıkalıydı olabildiğince kuvvetli çektim hatta avucumun içine su biriktirerek burnum daldırttım deliklere girsin diye. Sonra yıkandım, sonlarına doğru açıldı ama bu defa şeytana uymayacam dedim devam ettim çıktım. Tekrar burnuma su vermedim, gusülü tekrarlamadım.

+ Yorum Gönder