+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Eşimin ailesine karşı acaba günahmı işliyorum Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. şearse
  Üye
  Reklam

  Eşimin ailesine karşı acaba günahmı işliyorum

  Reklam

  Eşimin ailesine karşı acaba günahmı işliyorum Mumsema selamünaleyküm arkadaşlar. benim bi derdim var Allaha hergün dua ediyorum düzelsin diye. sizinlede paylaşmak istedim manen destek ve yardımcı olursunuz diye Şimdiden hepinizden Allah razı olsun. evet ben dört yıllık evliyim ve evlendiğimiz günden beri eşimin ailesiylesorunlarım var beni birtürlü kabullenemediler ve bende onların tavırlarını. hep beni kendilerine uymak zorunda bıraktılar beni olduğum gibi kabul edemediler. kültür farkımızda var arada.hep alttan aldım uydum duymadım. hatta affınızasığınarak söylüyorum kotü sözlere hakaretlere maruz kaldım ama yinede boşver dedim üç günlük dünya kötü olma diyip yine güldüm lakin artık sabrım kalmadı ve içimdekileri döktüm şu anda konuşmuyoruz napabilirim. ben alttan aldıkca daha çok üstüme gelmeye başladılar. Kalplerde olanı Rabbimde başkası bilemez. bitarafım git diyo bitarafım kal onlar gelsin diyor. Değerli kardeşlerim durum kısaca bundan ibaret (pek kısa olmadı gerci ama) içim şimdiden biraz rahatladı. Allah hepimizden razı osun ve bizi yolunda kılsın amin.selam ve dua ile

 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: eşimin ailesine karşı acaba günahmı işliyorum


  Reklam


  Bazen kendi ailemiz içinde bile kabullenilmiyoruz. Kendi annemiz ve babamız.
  Bu konu hakkında muhakkak Rasulullah (s.a.v) bir hadisi gösterdiği yol vardır, inşaAllah hadis bilen bir üye açıklar. Ben de elimde olan kaynakları araştırır bulabilirsem yardımcı olurum.
  Konu hakkında bişey diyemeyeceğim çünkü yalnış söylemekten korkarım, ama inşaAllah eşiniz anlayışlıdır.

 3. şearse
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim. Allaha çok şükür eşim anlayışlı lakin ben onuda üzmekten korkuyorum. bişey demiyo ama içten içe üzüldüğünü hissediyorum. Allahhepimizin yardımcısı olsun selam ve dua ile

 4. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Bence eşinizin ailesine yakın olan bir tanıdığınız varsa gidip onlarla konuşup size zulmetmelerinin vebalini güzelce anlatmalı.
  İnşaAllah Allah yardımcınız olur da Allah'tan korkup durumlarını düzeltirler.
  Tam sizin durumunuzun aynısı olmasa da şöyle birşey buldum.

  Bir gün genç bir kız Hazreti Aişe'nin (r.a.) huzuruna gelip babasının kendisini zorla evlendirmek istediğini belirtti. (Ortak nokta olarak sizin de istemedeğiniz halde baskıya maruz kalmanızı aldım maalesef =/ )
  O zamanlarda da kız çocuklarına hiçbir soru sorulmaz karar aile tarafından verilirdi. Her zaman ailenin dediği olurdu.
  Hz. Aişe (r.a.) kızcağıza "Rasulullah (s.a.v) gelene kadar bekle" buyurdu. Hz. Peygamber geldiğinde durum ona iletildi. Allah'ın elçisi kızın babasını çağırtarak ona nasihatte bulunmaya başladı. Daha doğrusu o babanın şahsında tüm ümmete nasihat etmeye başladı.
  Hz. Muhammed'in (s.a.v.) ifadelerinden yaptığının yalnış olduğunu idrak eden baba kızını evlilik seçimi yapmasında serbest bıraktı.

  İnşaAllah sizin tanıdığınızve eşinizin ailesini size bu şekilde davranmaktan korkutacak birisi vardır.

  Allah hepimize sabrı, herkese hidayeti nasip eylesin inşaAllah. Ne kendilerini ne bizi günaha sokmasınlar.

  Bir de şu duayı tavsiye ederim :

  Allahümme inni e'ûzü bike mine'l-hemmi ve'l-hazeni. Ve e'ûzü bike mine'l-'aczi vel-keseli. Ve e'ûzü bike minel cübni vel-buhli. Ve e'ûzü bike min ğalebetid-deyni ve kahrir-ricâli.

  "Allah'ım! Kederden ve üzüntüden, acizlikten, tembellikten,cimrilikten, korkaklıktan, borç yükünden ve insanların kahrından sana sığınırım."

 5. şearse
  Üye
  duan için Amin kardeşim sağol. Allah razı olsun

 6. şearse
  Üye
  sevgili kardeşlerim bana ne yapmam gerektiğiyle ilgili birşey söylemeyecekmisiniz. fazla ısrar etmek istemiyorum ve sevmiyorumda fakat günlerdir içim içimi yiyip duruyor. aklıma kötü düşüncelerin gelmesini engelleyemiyorum. lütfen bana ne yapsam doğru oluru söyleyecek bir arkadaşımız varsa cevap yazsın. Allah razı olsun selam ve dua ile

 7. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  Selam kardeşim Anladığım kadarıyla eşinin ailesi ile sorun yaşıyorsun eşinle bir sorunun yok böyle bir sorun için siz ancak dua ve Allahtan sabır dileyerek eşinizle bunu konuşarak belki bir çözüm bulabilirsiniz sizi kültür farkından dolayı kabullenmemeleri çok saçma elbetteki onlar konuşmasada siz konuşup selamlaşın Allah büyüktür eşinizinde bu konuda ailesiyle konuşması lazım...SELAM ve DUA ile...

+ Yorum Gönder