+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Din kardeşiyle 3 günden fazla küs kalmak günah Peki sonradan barışılsa? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Reklam

  Din kardeşiyle 3 günden fazla küs kalmak günah Peki sonradan barışılsa?

  Reklam
 2. Saif Al-Din
  Devamlı Üye

  Cevap: Din kardeşi


  Reklam


  Soruyu anlamadım ama, küs kaldıkları süre müddetince, Pazartesi ve Perşembeleri amelleri Yüce Rabbimize gittiğinde barışıncaya kadar kabul edilmezler. Askıda bekletilir öylece. Bir taraf küslüğü bozmak isterse ama diğer taraf istemezse, bozmak isteyen taraftan vebal kalkar. Çünkü o küslüğü sona erdirmek istemiş karşı taraf yanaşmamış.
  Ama bizde küslük barışıklık kavramı da çok abartı, küs olmayınca illa kanka olunacak diye bir kural yok ya, selam alır verirsin yine ama çok içli dışlı olmak istemezsin.

 3. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Sormak istediğim. Biriyle bayadır küssün ve ondan helalllik falan aldım pişmanım dedin oda barıştı helal etti. Peki kalkıyo mu günah barışınca?

 4. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Kendi aranızda hakkınızı helal ettiyseniz, umarım Rabbimizi de çok merhametli bulursunuz. Zaten kul hakkı içeren şeylerde önce kul affetmeli ondan sonra tövbe edip Allah'a güvenip dayanmalı.
  Karşılıklı helalleşmişsiniz zaten, inşaAllah Rahman da merhamet eder.

 5. Misafir
  Bır kişiyle kustum ve sonradan pişman oldum. üçünçü gun o kısının yanına gıdıp ozur dılemek ısdedım ve o benı dınlemek bıle ısdewmedı bu durumda nolur ?

 6. jerusselam
  Devamlı Üye
  Saif Al-Din kardeşimiz çok güzel açıklamış ALLAH razın olsun.

+ Yorum Gönder
3 günden fazla küs kalmak,  3 gün küs kalmak