+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Haşa allah ın şekli ve şemali,makanı varmı ahirete Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. holy45
  Emekli
  Reklam

  Haşa allah ın şekli ve şemali,makanı varmı ahirete

  Reklam
 2. Guray
  Karadeniz

  Cevap: haşa allah ın şekli ve şemali,makanı varmı ahirete


  Reklam


  Allah göklerin ve yerin nurudur. Onun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil, kandil de bir cam fânûs içinde. Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız. Mübarek bir ağaçtan, ne doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur. Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile, neredeyse aydınlatacak (kadar berrak) tır. Nur üstüne nur. Allah dilediği kimseyi nuruna iletir. Allah insanlar için misaller verir. Allah her şeyi hakkıyla bilendir. (Nur / 35 )

 3. holy45
  Emekli
  Allah göklerin ve yerin nurudur Onun nurunun temsili şudur: Duvarda bir hücre; içinde bir kandil, kandil de bir cam fânûs içinde Fânûs sanki inci gibi parlayan bir yıldız Mübarek bir ağaçtan, ne doğuya, ne de batıya ait olan zeytin ağacından tutuşturulur Bu ağacın yağı, ateş dokunmasa bile, neredeyse aydınlatacak (kadar berrak) tır Nur üstüne nur Allah dilediği kimseyi nuruna iletir Allah insanlar için misaller verir Allah her şeyi hakkıyla bilendir (Nur / 35 )
  saol kardeşim allah razı olsun

+ Yorum Gönder
Allahın şemali