+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Kopya çektim ne yapmalıyım sizce? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Reklam

  Kopya çektim ne yapmalıyım sizce?

  Reklam





  Kopya çektim ne yapmalıyım sizce? Mumsema Küçüktüm.Pişmanım.Bir keresinde İngilizce dersi olabilir.Öğretmen soru sormuştu bende arkadaşlarımdan önce cevap vermek istedim bakarak cevaplamıştım belli etmeden ne yapabilirim?? Ve tam olarak emin değilim böyle birşey yaptığımdan çokta unutkanımdır. Cevaplarınızı bekliyorum..





 2. arifselim
  Yönetici

  Yorum: Kopya çektim ne yapmalıyım sizce?


  Reklam


  Artık bu durumun için sadece tövbe edebilirsin. Müslüman dürüst insandır. Derslerinde de öyledir ve öyle olmalıdır. Kandırmayı ve aldatmayı dinimiz asla kabul etmez.

 3. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  olabilir kardeşim insanlık hali demekki baya zaman geçmiş bu arada şaka yaptım ben size alınmadınız değil mi?

 4. yeskaraa
  Devamlı Üye
  Yok ya bende şakadan yazdım zaten şaka olduğuda çok açık. Ne yapıyım sizce öf ya

 5. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  Hatırlamaya çalışın desem yook hatırlamazsın en iyisi siz güzel bir abdest alın ve Ya rabbim bilerek ve bilmeyerek unuttuğum bütün günahlarımı affet...ve unutkanlıktan sana sığınırım de rabbim kabul buyursun inşallah dua nı neyse fazla uzatmasak iyi olur Allaha emanet ol kardeşim...

 6. Misafir
  Orta okulda ve lisede kopya çekmiştim.şimdi üniversite okuyorum.okulu bitirdiğimde kazandığım para haram mı olur

 7. arifselim
  Yönetici
  Okulu bitirdiğinde kazandığın para sana haram olmaz. Ancak bu yaptığın bir hata ve yanlıştır bundan tövbe etmen yeterlidir. Müslüman her zaman dürüst olmayı esas almalıdır.

 8. Misafir
  Selamınaleyküm bugün biyoloji yazılı sözlü notu yerine geçecek bir soruda ben kendi bildiğimi yazdım arkadaşım defterden açıp baktı cevabimin yanlış olduğunu söyledi ben de tereddüte kalsamda duzelttim kul hakki mi bide bir dahaki yazılıda bur soruyu yanlış yapsam öyle dengelesem olur mu. Teşekkür ederim.

 9. arifselim
  Yönetici
  Aleykum selam. Bu kul hakkı olma ihtimali olabilir ama her ne olursa da bu yaptığın yanlıştır. Diğer bir yazılıda yanlışı bilerek yapmakla doğru bir şey yapmış olmazsın. Bunun yerine bir daha yapmaman yeterlidir.

+ Yorum Gönder
kopya çektim pişmanım