+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Alkollü masa Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  Reklam

  Alkollü masa

  Reklam

  Alkollü masa Mumsema Kardeşlerim, benim ailem dini değerleri ve kuralları çok umursamayan bir aile ve bilhassa yazlık evde iken neredeyse her gece sofrada alkol içiliyor. Geçen yıl da tepki olarak yemeğimi ayrı yerde yemiştim ama çok büyük kavga çıktı, nedense yobaz, fundemental olan ben oldum.
  Bu yıl yine aynı olay, bu sefer onlarla aynı yerde oturdum, kavga çıkmasın diye oturuyorum, hiç konuşmadan hızlıca yeyip kalkıyorum.
  Sizce tüm tepkilere rağmen ayrı yerde mi yemeliyim. Hadislerde buna benzer bir konu varsa, ne yapılması gerektiği hakkında beni aydınlatır mısınız lütfen ?

 2. Galus
  Devamlı Üye

  Cevap: alkollü masa


  Reklam


  Kardeşlerim, benim ailem dini değerleri ve kuralları çok umursamayan bir aile ve bilhassa yazlık evde iken neredeyse her gece sofrada alkol içiliyor. Geçen yıl da tepki olarak yemeğimi ayrı yerde yemiştim ama çok büyük kavga çıktı, nedense yobaz, fundemental olan ben oldum.
  içki içen taşıyan ve bu yollarla emeği geçenlerin hepsi haram işlemekteler hatta bu ortamlarda oturmak dahi haramdır.sevgili kardeşim ailenizin kızması Allah cc nın kızmasından kat be kat daha azdır şimdi soruyorum Allah cc böyle ortamlarda bulunmamamızı istiyorken aile isteyince oturalımmı haramı işleyelimmi...Aileniz size bazı şeyleri emrede bilir yaparsınız fakat iş harama gelirse yapmazsınız eğer yaparsanız ozaman ALLAH CC SİZLERİ SORUMLU tUTAR ...Allah cc sizlerin yardımcısı olsun Ailenizede hidayet nasip eylesin ..

 3. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  tabiki Allah ve Rasulu önce gelir..ama yine bu gece de zorla oturttular, zorla oturttular..havle ve la kuvvete...
  silah zoruyla oturtmadılar tabi ama, önce evde bulunan herkes önce bi karşısına aldı bişeyler dedi, ağlayanlar zırlayanlar oldu, gittim oturdum

 4. Galus
  Devamlı Üye
  yapma Allah aşkına kardeşim evet sizi anlıyorum fakat bakın yaşınız 22 ve artık siz iyiyi kötüyü çoktan ayırt etmişsiniz ve ediyorsunuz.size haramı emrediyorlar ve siz yapıyorsunuz. Dediğim gibi bu ortamlarda oturmak çok sakıncalıdır. yani Aileniz içecek siz aynı masada oturacak kimse kimsenin dini yaşantısına karışamazki..tamam içiyorlar siz onlara içmeyin deseniz sizi dinlemedikleri gibi sizi çağırınca siz gideceksiniz öylemi size tavsiyem uzak durun ... Allah yar ve yardımcın olsun kardeşim...

+ Yorum Gönder