+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Bir genç kızın yurtdışında eğitimi dinen sakıncalı mıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. ham
  Üye
  Reklam

  Bir genç kızın yurtdışında eğitimi dinen sakıncalı mıdır?

  Reklam

  Bir genç kızın yurtdışında eğitimi dinen sakıncalı mıdır? Mumsema Selamunaleküm,

  benim kizkardesim ingilizce ögretmenligi okuyor, bu nedenle de ingilizcesini gelistirmek icin bir kac ayligina amerika birlesik devletine gitmek istiyor.
  Benim buna gönlüm pek razi deyil, aklim ise tam emin deyil. Bunun nedeni ise orda kalacagi evdeki kizlarin gayrimüslim olmasi, gidecegi ülkenin cok uzak olmasi ve benim gayrimüslümanlara güvenmemem. ama diyer yandan gidecegi sehirin suan kaldigimiz sehir gibi can, mal ve namus güvenililigi oldugunu söylüyorlar. Yüce dinimiz Islamin bu konuda tavsiyesi nedir? benim tutumum ne olmalidir? Engellemem daha mi hayirlidir?

  ALLAH razi olsun.

 2. Şema
  el-âsa limen âsa

  Cevap: Bir genç kızın yurtdışında eğitimi dinen sakıncalımıdır?


  Reklam


  Selamunaleküm,

  benim kizkardesim ingilizce ögretmenligi okuyor, bu nedenle de ingilizcesini gelistirmek icin bir kac ayligina amerika birlesik devletine gitmek istiyor
  Benim buna gönlüm pek razi deyil, aklim ise tam emin deyil Bunun nedeni ise orda kalacagi evdeki kizlarin gayrimüslim olmasi, gidecegi ülkenin cok uzak olmasi ve benim gayrimüslümanlara güvenmemem ama diyer yandan gidecegi sehirin suan kaldigimiz sehir gibi can, mal ve namus güvenililigi oldugunu söylüyorlar Yüce dinimiz Islamin bu konuda tavsiyesi nedir? benim tutumum ne olmalidir? Engellemem daha mi hayirlidir?
  ALLAH razi olsun
  ve aleykumusselam ve rahmetullah.
  Dinimiz mahremi olmadan bir kadının uzun yola çıkmasını yasaklamıştır.

+ Yorum Gönder