+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytan secde etseydi hayat nasıl olurdu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. holy45
  Emekli
  Reklam

  Şeytan secde etseydi hayat nasıl olurdu?

  Reklam
 2. m.deniz
  Devamlı Üye

  Cevap: ya seytan secde eteydi


  Reklam


  öncelikle yazılarını biraz düzeltsen iyi olur yazıların anlaşılmıyor

  secde etseydi bu dünyada imtahana tabi tutulmazdık bu kesin nitekim secde etmemesinden dolayı hz.Havva annemiz ve ve hz.Adem babamızı kandırmıştır sonrada bizler sınava tabi tutuluyoruz

 3. islamyolu
  Emekli
  Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: "Hz. Adem ve Musa aleyhimasselam münakaşa ettiler. Musa, Adem´e: "İşlediğin günahla insanları cennetten çıkaran ve onları şekavete (bedbahtlığa) atan sensin değil mi!" dedi. Adem de Musa´ya: "Sen, Allah´ın risalet vermek suretiyle seçtiği ve hususi kelamına mazhar kıldığı kimse ol da, daha yaratılmamdan (kırk yıl) önce Allah´ın bana yazdığı bir işten dolayı beni ayıplamaya kalk (bu olacak şey değil)!" diye cevap verdi." Resulullah devamla dedi ki: "Hz. Adem Musa´yı ilzam etti!" (Buhârî, Kader 11, Enbiya 31, Tefsir, Taha 1, 3, Tevhid 37; Müslim, Kader 13, (2652); Muvatta, Kader 1, (2, 898); Ebu Davud, Sünnet 17, (4701); Tirmizî, Kader 2, (2135).)

  buı yazıdan aklıma hemen bu hadisi şerif geldi. Hz Musa da Hz Ademe Kızmış , ne vardı o yasaklı ağactan yedin, yemeseydin cennette olacaktık. gibi sözler. söylemiş.

  şeytanın secde etmeyeceginide Allah biliyordu. Adem (A.S) ında o agactan yiyecegini biliyordu. hz Adem eğer kovulmasaydı işler daha değişik olurdu. Ama bizim anlama gücümüz yetmez. Taktir İlahi diyelim yeter...


 4. Mürid74
  Devamlı Üye
  Degerli Kardesim,

  varsayalim ki Seytan secde etmis olsaydi, imtihan yine olucakdi!!!
  Unutmayalim ki bu imtihanda Seytandan daha cok etkili olan düsmanimiz Nefsimizdir.


  Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

 5. mumsema
  aydınlatmaya devam...
  Bu gibi sorular gereksizdir.
  Yahudi mantılıklı şeytani sorulardır.


 6. Misafir
  Ben bunu bir Müslüman olarak düşündüm

+ Yorum Gönder
şeytan secde etseydi