+ Yorum Gönder
12. Sayfa BirinciBirinci ... 9111213 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cenabet Kalmak Günahmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. elcom
  Üye
  Reklam

  Reklam  Leke sonradan geldi fakat çıkmıyor çok kez denedim yani bir sorun olmaz ?
  Sayfa başında arkadaş bir soru sormuş onun cevabı tam benim aradığım cevap lütfen söylermisiniz ? engelmi bu gusüle ?

 2. yar
  Üye

  Reklam


  Şimdi ben bir şey sormak istiyorum sayın admin mumsema ilk başta selamün aleyküm diyerek konuya başlayayım şimdi mastürbasyon ihtiyacı gelmiş birisi vücut içindeki menisini rüyalanma ile atamıyo ise ve mastürbasyonu 1 ay arayla yapıyor ise 1 ayın sonunda vücuttan meniyi atmak için mastürbasyon yapması caiz olur mu?

 3. Mustafa17
  Üye
  S.a bnm gusulle ilgili merak ettiğim birşey var kafamı kurcalayıp duruyor.Acaba gusul abdestinde aralarında toz,toprak ya da kir bulunmadıkça tırnak aralarını yıkamak farzmıdır?

 4. bassedas
  Üye
  kısaca namazımızı, orucumuzu kaçırmadığımız sürece cenabet kalmanın sıkıntısı yok diyebiliyor muyuz?

 5. mumsema
  Administrator
  Cenabet Kalmak Günahmıdır?

  kısaca namazımızı, orucumuzu kaçırmadığımız sürece cenabet kalmanın sıkıntısı yok diyebiliyor muyuz?
  Namaz konusunda öyle kardeş.
  İki vakit namaz arası kadar cünüp kalmanın bir sakıncası yoktur.
  Ama en güzeli hemen yıkanmaktır.

 6. Misafir
  ne yani cunuplu ken yemek yemek su içmek haram degilmi

 7. Misafir
  45 gune yakin cenabet kaldim ve sona gusul ettim cok gunah olur degilmi ayrica gusul ettikten sona uzun surede cenabet kalsam gusul ettikten sona gene ibadetime devam ederim Degilmi (namaz,oruc vb)

 8. Misafir
  (Halk arasındaki ismi ile)31 çektiğimizde cenabet oluruz bunun haricinde rüyamızda bir kadınla ilişkide olduğumuzu görebiliiz ve uyanınca ıslalık hissederiz ya da küçük abdestimizi yaparken döl çıkar bunlar da cenabetliktir.Cenabet olduktan sonra oldukça çabuk gusül abdesti almalıyız.Almaz isek attığımız her adım yediğimiz içtiğimiz her şey yaptığımız her iyilik bize haram olarak işlenir.Bunun yanında şansızlıkta vardır.Her yaptığımız işte az çok belli olmaz kötü durumlar yaşarız.Bazılarımız iyice çığrından çıkmış kendini kaybetmiştir.(İsmi lazım değil)ilişki videoları izliyorlar ve bu videoları izlerken de bunun yanında azgınlaşıp 31 çekme duygusu elde ediyorlar.31 çekincede tabikide kıyafetleri kirleniyor kıyafetlere yapışan bu pislik etrafa oldukça pis bir koku yayıyor ve nasıl oluyorsa biz bu kokunun sadece çok azını hissedebiliyoruz.Arkadaşalar artık kendimize gelelim ve Dinimizin ne kadar güzel olduğunu fark edelim ha şu da var ben herkese Müslüman demiyorum.Aramızda Hristiyan vs vs de olabilir.Ondan dolayı kimse yanlış algılamasın...Kısacası 31 çekiyorsak ki artık çekmemeye çalışıyoruz rüyamızda ilişkiye giriyorsak küçük abdestle birlikte döl de geliyorsa hiç zaman kaybetmeden gusül alıp pisliklerimizden kurtuluyoruz.Aslında her banyoya girişte başlangıçta gusül almalıyız neden diyeceksiniz şimdi gusülün en önemli amacı cenabetlikten kurtulmaktır bunu biliyoruz ama gusülün daha da önemli amacı vardır(bence)bu da temizlenmektir.İslam Dini en çok temizliğe önem vermiltir.Yani illa cenabet olunca gusül almak zorunda değiliz istedğimiz her zaman alalım.Ha şunu da belirteyim sabah kalktık ıslaklık(döl) ya da başka birinin evindeyiz küçük adbest uyanmak vs. sular kesilmiş diyelim hemen teyemmüm abdesti alıyoruz ve sular geldiğinde teyemmüm anında bozulduğu için hemen gusül alıyoruz.Anlatacaklarım bu kadar...Eminim yardımcı olmuşumdur...

 9. Misafir
  Cenabet Kalmak Günahmıdır?

  Cünüp gezmek,dolaşmak seni dinden çıkarmaz, kafir yapmaz. Fakat caiz değildir. Neden? Çünkü cünüpken namaz kılamazsın, birçok ibadetleri yapamazsın! Böylece cünüp durmak yani gusul abdesti almadan dolaşmak seni harama yöneltmiştir. Namazını aksatmıştır. Cenabet olmuşsan ve müslümansan en kısa zamanda gusül abdesti alman gerekir. Burada ölçü iki namaz arasındaki vakittir. Yani bu süre içinde gusül abdesini almış olmak gerekir. Burada yanlış anlaşılma olmaması açısından belirtelim ki; Cünüp olmak, cenabet olmak, rüyada ihtilam olmak günah değildir. Ayıp da değildir. Bunlar fıtri olaylardır. Yani Allah c.c yaratılışda insanlara bu hazları ikram etmiştir.

  Nikahlı eşiyle birlikte olan veya gece rüyasında ihtilam olan için utanılıcak veya günah sayılacak hiç bir durum yoktur. Önemli olan, zamanını geçirmeden gusul abdestini almaktır.

  cünüp olarak yemek-içmek harammı dır?


  Hayır haram değildir. Elini ve ağzını yıkadıktan sonra yersin, içersin. Nereye kadar yiyp içebilirsin? tabiki namaz vaktine kadar. Namaz vaktinden önce gusul abdestini almış olman gerekir.

  cünüp olarak uyumak harammı dır?
  Hayır cünüp olarak uyumak haram değildir. Uyuyabilirsin! Ne zamana kadar? Yukarıda da belirttiğimiz gibi namaz vaktini geçirmeyecek şekilde.


  Yapabilirsin. Tabi namaz vaktini geçirmemek şartıyla.

 10. umutlucan
  Sadece ALLAH'a kul olun
  bu konu uzadıkça uzamış kısaca cunup olan kurallara göre belli bir süre sonra hemen yıkansın.

 11. Misafir
  mumsema kardeşim yardım et ben Allaha yemin ettim Allahım atmıycm diye belli bi süre 3 günlük ama atmadımda aramdaki eşyaylan sürtünmede bulundum ve mezi çıktı yemin bozuldumu günahada girdimmi? 2. si arkadaşlarım atmanın günah olduğunu söylüyor doğrumu lütfen söylermisiniz bağımlı oldum bırakmak için elimden geleni yaptım olmuyor

 12. Misafir

  Reklam


  günah değildir kardeş kuranı kerimde bashedilmez peygamberimiz zamanında bir sahabe peygamberimiz hz muhammed (s.a.v) ı görünce hemen uzaklaşmış çünkü cünüp müş ve peygamberimizin yanına tekrar gelmiş gusül aldıktan sonra hz.Muhammet (s.a.v) sormuş neden kaçtın cünüp idim demiş yani bu var kuranda bashedilen o yüzden günah değildir cünüplük ama fazla durursak kötü olur günah birde öbür dünyaya cünüp cenabet olarak gitmek varya işte bu kötü

+ Yorum Gönder
12. Sayfa BirinciBirinci ... 9111213 ... SonuncuSonuncu
cenabet,  cenabet olmak,  cenabet namaz kılmak,  cenabet durmak,  cenabet kalmak,  cünüp durmak,  cenabetlik günahmıdır