+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 8101112 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Cenabet Kalmak Günahmıdır? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. mustafaocak61
  Kabristana Üye
  Reklam

  Reklam  kardeşim ben 14 yaşındayım yeni 15 girdim ben şimdiki kızları görünce ne yapıyım afedersinizde her tarafı acık ben ne yapıyım azıyorum ve bende bu ihtiyacımı el ile cözüyorum ancak bunun günah oldugunu yeni sizden gördüm ve bi anda icimde korku girdi beni aydınlatırmısınız
  El ile istimna caiz değildir kardeş Tevbe edip bir daha yapmaman gerekir Şehveti azaltmak istiyorsan yemeği azaltmalısın ve müstehcen her türlü görüntü ve sesten uzak durmalısın
  Ve Ahmet212 kardeşim bu fitnecilerin fitnelerinden ALLAH'a sığın. Bol bol dua et.

 2. Alişan
  Üye

  Reklam


  bir şey sorcam mastürbasyon sonrası sadece duş almak gusül abdesti yerine geçermi yani sonuçta bütün vücudun yıkanıyor?

 3. Hoca
  erimeye devam...
  bir şey sorcam mastürbasyon sonrası sadece duş almak gusül abdesti yerine geçermi yani sonuçta bütün vücudun yıkanıyor?
  Duş ayrı gusül ayrıdır.

  Gusül Nasıl Alınır?


  Guslü dar ve geniş zamanda olmak üzere iki türlü almak mümkündür:
  1 - Suyun azlığı, soğukluğu, vaktin müsaadesizliği gibi hallerde, acele olarak yapılan gusülde evvelâ ön ve arka taraftaki kirler giderilir. Sonra üç defa ağıza, üç defa buruna su çekilerek içlerinde kuru yer kalmaması te`min edilir. Bundan sonra da baştan, sağ ve sol omuzlardan dökülen su ile bedenin tamamı yıkanıp ıslatılır. Kuru yer kalmadığı anda, gusül yapılmış olur. Bu, dar ve sıkışık anlarda ve sadece guslün farzları yerine getirilerek yapılan gusüldür.
  2 - Müsait zaman ve mekânda yapılan gusülde ise, yine edeb yerleri yıkandıktan sonra, evvelâ, namaz abdesti gibi güzelce bir abdest alınır. Önce baştan, daha sonra ise sağ ve sol omuzlardan sıra ile üçer defa su dökülür. Her döküşte bedenin tamamı bir güzel ovalanır, mânevî kirlerin yanında maddî kirlerden de temizlenmeye çalışılır. Bu arada vücutta iğne ucu kadar kuru yer kalmamasına itina gösterilir. En sonunda da, kirli suların döküldüğü yere basan ayaklar, son olarak tekrar yıkanıp çıkılır. Guslün her iki halinde de, şart ve farz olanı ağız ve burun içi ile bedenin tamamında kuru yer kalmamasıdır. Bu yapıldıktan sonra, gusül yerine getirilmiş, mânevî ve maddî temizliğe kavuşulmuş olunur.

 4. muallimfatih
  Üye
  "ahmet212"den:
  ben şimdiki kızları görünce ne yapıyım afedersinizde her tarafı acık
  Ahmed kardeşim,
  Öncelikle derhal bir cemaate intisâb et ki bu, seni uzak tutacaktır inşaallah!
  *********************
  Böyle zor durumda kalan erkeklere bu tür tatminlerin günâh olduğunu, çâre olarak yemeği azaltmasını ve müstehcen görüntülerden uzak durmasını söylemenin pratikte faydası elbette var fakat bunu uygulamak, her kişinin harcı değildir!
  Böyle nasîhat etmek; "zararlı böceklerin ağaçlara çıkmaması için ağaçların başında nöbet tutun" demekten farklı değildir! Yapılması gereken; ağaçların başında nöbet tutmak değil, ağacı kireçle badanalayıp böceklerin yapraklara ulaşmasını önlemektir!
  O halde Ahmed'in tarif ettiği kız(!)lara "dur" demeyi düşünen, neden yok?
  Düşünüp de dile getirmeyen neden yok?
  Dile getirip de harekete geçmeyen neden yok?
  Harekete geçip de sosyal bir hareket haline getiren neden yok?
  Zamanında sosyal bir hareket haline getirip de yeterli desteği göremeyerek muhalif bir şikâyet karşısında yine destek göremeyip kapatılan "Haya ve Edebe Aykırı Müstehcen Kadın Kıyafetlerinin Men’i Cemiyeti"nin kurucusu Av. Ali Kemal Yılmaz Bayraktar’dan özür dilerim.
  İlgili Haber: http://www.pazar53.com/news_detail.php?id=16853

 5. discrete09
  Üye
  Arkadaş daha öncedende yazmış peniste vb yerlerde lekeler oluyor çıkmayan bunlar gusle engelmi birde dişlerin arası ayrık yada çürük engel olurmu

 6. imamhatipli42
  Moderatör
  Arkadaş daha öncedende yazmış peniste vb yerlerde lekeler oluyor çıkmayan bunlar gusle engelmi birde dişlerin arası ayrık yada çürük engel olurmu
  Lekeden kasıt suyu geçirmeyen vücuda sonradan gelen bir leke ise gusül abdestinin sahih olması için o lekenin giderilmesi gerekir. Ama suyu geçiren yada vücutta ben gibi deri izi gibi bir leke mevcutsa bu zaten vücuttan sayılır gusül abdestine engel değildir.


  Dişlerin arasının ayrık yada dişlerin çürük olması gusül abdestine zarar vermez. 7. discrete09
  Üye
  Lekeden kasıt suyu geçirmeyen vücuda sonradan gelen bir leke ise gusül abdestinin sahih olması için o lekenin giderilmesi gerekir Ama suyu geçiren yada vücutta ben gibi deri izi gibi bir leke mevcutsa bu zaten vücuttan sayılır gusül abdestine engel değildir


  Dişlerin arasının ayrık yada dişlerin çürük olması gusül abdestine zarar vermez
  Leke sonradan geldi fakat çıkmıyor çok kez denedim yani bir sorun olmaz.?

 8. HAMMADUN
  Emekli
  Cünüp isek eğer, her şeyden önce NİYET etmemiz gerekir cünüplükten kurtulmamız için. Zira hak ne zaman vaki olur bilinmez.

  İşin fetva kısmını bilmiyorum. Ancak TAKVA'en, hemen NİYET edilip, su varsa su ile, su yoksa temiz bir toprak, kaya, duvar veya benzeri bir nesne üzerinden teemmüm etmekte faide vardır. Teemmüm'ün üzerimizden düşüpte, suyu bulduğumuz yere kadar.

  Rab'bim Cümlemizden Razı Olsun. Amin.

 9. bayramı
  Üye
  öncelıkle s.a herkese bende yarım saat once cunup kaldım nette gezınırken gordum tabıkıde genel ıtıbarıyle ne kadar kısa surede gusul alınırsa o kdar gunahlardan kurtulmus oluruz.. zaten guslu gerektırcek kadar o işe zaman ayırıorsak , gusul ıcın vaktımız yok dıosak vay halımıze 3-4 dk bıle surmeyen ısten cekınıoruz ALLAH bızı ıslah eylesın... son kez bır sey sorucam cunup kalmanın cesıtlerı war tabı ben görsel içerikli hareketlı vıdeo ve yaş uygulamasını gecen standartlarda temassız cunup kaldım, yanı masturbasynla kalmak dahamı gunah yoksa benım anlattıgım gıbı mı daha gunah..?..?

 10. İstemi-Yabgu
  Üye
  Selamun Aleyküm arkadaşlar. Bir sorum olacaktı sizlere. sorum şu mesela yatsı namazından sonra cünup olunup ertesi gün uyanınca gusletmek yanlışmıdır ? yani sabah namazı geçtikten sonra ?

 11. atakanç
  Üye
  Selamun Aleykum hocam kafama takılan bir şey var acaba cenabetken kazanılan şeyler haram mıdır mesela kazanılan para,eşya gibi şeyler haram mıdır?

 12. Şema
  el-âsa limen âsa

  Reklam


  Selamun Aleyküm arkadaşlar Bir sorum olacaktı sizlere sorum şu mesela yatsı namazından sonra cünup olunup ertesi gün uyanınca gusletmek yanlışmıdır ? yani sabah namazı geçtikten sonra ?
  ve aleykumusselam.
  yanlıştır çünkü bir namaz vakti geçmiş
  Selamun Aleykum hocam kafama takılan bir şey var acaba cenabetken kazanılan şeyler haram mıdır mesela kazanılan para,eşya gibi şeyler haram mıdır?
  ve aleykumusselam.
  hayır. cünüpken yapılan alışverişler helaldir, kazanılan para helaldir.

+ Yorum Gönder
11. Sayfa BirinciBirinci ... 8101112 ... SonuncuSonuncu
cenabet,  cenabet olmak,  cenabet namaz kılmak,  cenabet durmak,  cenabet kalmak,  cünüp durmak,  cenabetlik günahmıdır