+ Yorum Gönder
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden Şeytan bana sürekli vesvese vermeye başladı sürekli bana dinimi yalanlıyor imanımı elimden almaya çalışıyor Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. anıl154
  Üye
  Reklam

  Şeytan bana sürekli vesvese vermeye başladı sürekli bana dinimi yalanlıyor imanımı elimden almaya çalışıyor

  Reklam

  Şeytan bana sürekli vesvese vermeye başladı sürekli bana dinimi yalanlıyor imanımı elimden almaya çalışıyor Mumsema Öncelikle selamun aleyküm kardeşlerim. Ben bundan Yaklasık 1 ay öncesine kadar amcamı kötü bir şekilde kaybetmstm. Bu olaydan öylesine çok etkilendim ki öğrendiğim gece uyuyamadım ateşlendim yandım ve aynı zamanda da çok korktum. Bununla birlikte o gece imanımı da kaybetmekten çok korktum düşündükçe delireceğimi hissettim. Gerçekten çok kötüydü. Ve bu şeytan bana sürekli vesvese vermeye basladı sürekli bana dinimi yalanlıyor imanımı elimden almaya calısıyor galiba. Bana yol gösterebilirmisiniz acaba? Nasıl kurtulurum bu illetten?
  Şimdiden Allah razı olsun hepinizden...

 2. fanikul
  Üye

  Cevap: Allah rızası için bi yardım edin


  Reklam


  ve aleykum selam kardeşim,
  Bu adresteki görsel eğitim videolarını izlemeni tavsiye ederim..
  vesvese ve çareleri diğer tüm kounular gayet güzel ve net şekilde anlatılmaktadır. birde kendi deneyimlerimden bildiğim kadarıyla, şeytan sana vesvese verdiğinde, seninle uğraştığında, bol bol Euzu besmele çek.
  anında kaçıp gittiğini görecek ve hissedeceksin....

  vesvasil_hannas ? o her defasında geldiğinde, sen her defasında allah' a sığın ve besmele çek. nas & felak surelerini bolca oku. allah'ın izniyle o iblis sana yaklamaz hale gelecektir. Sağlıcakla kal, benden de küçük bir duanı esirgeme... ALLAH hidayete eren kullarından eylesin. Amin.

 3. anıl154
  Üye
  Sağol kardeşim Allah Razı Olsun ama imanımı kaybetmem öyle değilmi ? İmanımı kaybetmem için deli olmam gerekli heralde ama çok korkuyorum ya ölürsem imansızmı giderim acaba???

 4. islamyolu
  Emekli
  kardeşim sen Allaha karşı şirk yapılacak hareketler yapmamak için çaba göster. emek vermen lazım.. şeytanın görevi budur. Dinde şüphe gösterir imanını kaybetmesi için elinden geleni eder. Hatta ölüm döşeginde bile bir kişiye ölen annesi veya babası kılıgında gelirmiş. Oğlum veya kızım bizler yanlış yoldamışız. diyip dinden çevirmeye kalkışırmış. Şeytandan her zaman Allaha sığınmamız lazım. Vesvese geldigi zaman eûzü billahi’s-semîi’l-alimi mine’ş-şeytâni’r-racim bol bol çekmek gerekli. Nas Felak Ayetel kürsi gibi Surelerinde Faziletide büyüktür.

 5. anıl154
  Üye
  Sağol kardeşim yardımcı olduğun için. Allah bnm durumumda olanlara yardım etsin yarabbim..

 6. EarthQuake®
  Yolcu  İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn


  " Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan canlardan ve ürünlerden biraz azaltma (fakirlik) ile deneriz. (Ey Peygamber!) Sabredenleri müjdele!


  O sabredenler kendilerine bir bela geldiği zaman: Biz Allah'ın kullarıyız ve biz O'na döneceğiz derler. (İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn)


  İşte Rablerinden bağışlamalar ve rahmet hep onlaradır. Ve doğru yolu bulanlar da onlardır.''


  (Bakara 155-156-157)  ***


  Hadis-i Şeriflerde buyruldu ki:

  Sizden Biriniz Her Şey De “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn” Desin, Hattâ Nalının Tasması, (Ayakkabısının Bağı) Kopsa Da, Zira O Musibettir. (368/2)

  Bir Adam Musibet Anında “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn” Derse, Allah (cc) O Musibeti Onun Hakkında Hayırlı Kılar Ve Yerine de Onun Razı (Memnun) Olacağı Bir Şeyle Doldurur. (4026)


  Allah (cc) Buyuruyor: “Sabahleyin, Akşamleyin, Uyurken On Defa “İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi Raciûn” (Kuvvet Kudret Ancak Allah (cc)’ındır Diyen Ümmetine Haber Ver Ki Uykuları Sırasında Dünya Belâları, Geceleyin Şeytanın Hileleri, Sabahleyin Gazabım Onlardan Kaldırılır.”(514/3)
 7. anıl154
  Üye
  Allah razı olsun kardeşim...

 8. Misafir
  Allah rızası için biri banada bir akıl versin hayatım kabusa döndü 4 aydır Rabbime karşı dile söze gelmez çok çirkin edebsiz hatta tahmin bile edemeyeceğiniz şekilde pis pis vesveseler gelip gidiyor artık dayanamaz hale geldim kaç canıma kıyıp kurtulmak istedim sanki arafta kalmış gibiyim beynimde yer edinmiş sanki yapmadığım şey okumadığım dua kalmadı ama ne yaparsam yapayım hiçbirşey beni ikna etmiyor çıldıracak gibiyim resmen.

 9. yasemin
  Mum Ve Merhem Olabilmek..
  Allahımm ne kadar çok vesveseden muzdaribiz biz. Düşünmeyin arkadslar , prim vermeyin vesveseye .
  Şeytanın vesvesesi varsa , bizimde BESMELEMİZ var ..

 10. Dursun Mah.
  Üye
  Vesveseye ne kadar çok takılırsan vesveseler devam ediyor, aldırma sen zaten gerçeği biliyorsun.Allah'a bol bol dua etmek gerekiyor

 11. Misafir
  Seytan icimde peygamber efendimize kufur etmem gerektigini. Ve edepsizce seyler sokuyor. Dayanmas Zor. Cok dua Ettim Olmuyor

 12. KULL
  (Cezalı)

  Reklam


  (Allah'tan) Sakınanlara şeytandan bir vesvese eriştiğinde iyice düşünürler (Allah'ı zikredip anarlar), sonra hemen bakarsın ki, görüp bilmişlerdir. (Araf Suresi, 201)

  "Ancak onlardan muhlis olan kulların müstesna." (Allah) Dedi ki: "İşte bu, bana göre dosdoğru olan yoldur." "Şüphesiz, kışkırtılıp-saptırılmışlardan sana uyanlar dışında, senin Benim kullarım üzerinde zorlayıcı hiçbir gücün yoktur." (Hicr Suresi, 39-42)

  (NE FATİH DUMAN) KİTABINI AL KARDEŞİM SALAVAT GETİR KURAN OKU ŞEYTAN BOŞ KAPIYA GELMEZ UNUTMA

+ Yorum Gönder
şeytan sürekli vesvese veriyor,  sürekli vesvese,  şeytanın sürekli vesvese vermesi,  vesvese,  sürekli vesvese gelmesi,  imanımla ilgili vesvese geliyor,  şeytan bana çok vesvese veriyor