+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden 201 2 oluşacak felakete dinimizin bakışı nedir? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. holy45
  Emekli
  Reklam

  201 2 oluşacak felakete dinimizin bakışı nedir?

  Reklam

  201 2 oluşacak felakete dinimizin bakışı nedir? Mumsema arkadaslar din 22 -25 araralık arası 2012 de olucak felakete nasıl bakıyor
  yani braz bilgi bide mayaların dini varmıydı varsa neysi cok merak ediorum tesekurler

 2. ikindi
  Devamlı Üye

  Cevap: 2012 oluşacak felakete dinimizin bakışı nedir?


  Reklam


  Allah o tarihte birsey olmasini istiyorsa olur istemiyorsa olmaz. Filmlerden fazla etkilenme kardes

 3. islamyolu
  Emekli
  kıyamet diyorlar. uydurmadır. Daha Mehdi Aleyhiselam gelmedi İsa Aleyhiselam Deccal , Yecüc mecüc vs onlar daha gelmeden. kıyamet kopmaz. Birkere güneş batıdan doğduktan sonra kıyamete 120 yıl var. uydurmadır yani. Mayalar saçmalamış..

 4. Eşrefoğlu
  Emekli
  İslam tarihinden öğreniyoruzki;
  Birgün Peygamber (sav) efendimize bir haber gelir,

  -Efendim, falan yerdeki kahin, şu tarihte müthiş bir yağmur yağacak, kabeyi sel basacak demiş,
  Efendimizin sözü şu;
  -Bütün kahinler yalancıdırlar

  İşin garibi, kahinin sözünü ettiği gün gerçekten müthiş bir yağmur yağıyor ve kabeyi sel basıyor
  Müslümanlar hayret içinde efendimize koşuyorlar,

  -Efendim, kahinin dediği oldu!
  Peygamber efendimiz(sav) gayet vakur ve sogukkanlı olarak kalkar, eline bir kova alır ve müminlerede böyle yapmasını isteyerek kabeye varırlar..Her taraf su altındadırYüce Peygamberimiz, sel sularını kovaya doldurarak uzaklara götürüp boşaltırken şöyle buyurur;

  -Evet, bütün kahinler yalancıdır


 5. holy45
  Emekli
  deva
  İslam tarihinden öğreniyoruzki;
  Birgün Peygamber (sav) efendimize bir haber gelir,

  -Efendim, falan yerdeki kahin, şu tarihte müthiş bir yağmur yağacak, kabeyi sel basacak demiş,
  Efendimizin sözü şu;
  -Bütün kahinler yalancıdırlar

  İşin garibi, kahinin sözünü ettiği gün gerçekten müthiş bir yağmur yağıyor ve kabeyi sel basıyor
  Müslümanlar hayret içinde efendimize koşuyorlar,

  -Efendim, kahinin dediği oldu!
  Peygamber efendimiz(sav) gayet vakur ve sogukkanlı olarak kalkar, eline bir kova alır ve müminlerede böyle yapmasını isteyerek kabeye varırlarHer taraf su altındadırYüce Peygamberimiz, sel sularını kovaya doldurarak uzaklara götürüp boşaltırken şöyle buyurur;

  -Evet, bütün kahinler yalancıdır
  devamı nerde

 6. Saif Al-Din
  Devamlı Üye
  olcağıda garanti değil, iyi kötü 22 yıldır şu dünyadayım her yıl ayrı bi göktaşı çarptı, her felaket senaryosunda bi kenara 10 lira koysam zengin olmuştum yau

 7. EarthQuake®
  Yolcu
  Bırakın bu senaryoları yahu, gaybı yalnız Allah (cc) bilir. Kendi ölümüzüne hazır değilseniz asıl felaket odur.


 8. Mürid74
  Devamlı Üye
  Degerli Kardesim,

  Enam 6/59
  Gaybın anahtarları yalnızca O’nun katındadır. Onları ancak O bilir. Karada ve denizde olanı da bilir. Hiçbir yaprak düşmez ki onu bilmesin. Yerin karanlıklarında da hiçbir tane, hiçbir yaş, hiçbir kuru şey yoktur ki apaçık bir kitapta (Allah’ın bilgisi dâhilinde, Levh-i Mahfuz’da) olmasın.

  2012 icin anlatilan felaket senaryolari ne yazik cogu insanlari korkutmaktadir.
  Oysa ki her aksam yataga yatip uykuya daldigimizda, yarine kalkabilecekmiyiz diyen hesap yapanlarin sayisi, bu sözde felaketden korkanlardan daha azdir.
  Ölüm hakkdir ve her canli ölümü tadacakdir.Iblisin bizi böyle seylerle oyalamasina izin vermiyelim.


  Allah (c.c.) yardimcimiz olsun!!!

 9. sevim yalçın
  Sürgün dünya....
  Bırakın bu senaryoları yahu, gaybı yalnız Allah (cc) bilir. Kendi ölümüzüne hazır değilseniz asıl felaket odur.]
  aynen katılıyorum kardeşim...

 10. Eşrefoğlu
  Emekli
  devamı nerde
  ''Evet, bütün kahinler yalancıdır''


 11. holy45
  Emekli
  ''Evet, bütün kahinler yalancıdır''
  ama kahin bilmiş neden peygamber efendimiz genede yalancıdır demiş ki .s

 12. EarthQuake®
  Yolcu

  Reklam


  Kardeşim birinin söylediklerinin / tahminlerinin tutması onun gaybı gördüğü anlamına gelmez, isterse dediği aynen çıksın. Sen Efendimiz (sav)'ın sözüne itimat et, bu tip yalancılara prim yaptırma, onları önemseme, elinden geliyorsa bunların fitnelerinin son bulması için uğraş. Müslüman olarak üzerine düşen bunlardır.


  ______________________


  Bu konuyu Peygamberimiz (a.s.m.) bir tek cümleyle ifade etmiş: “Kâhinler bir şey değildirler.” (Müslim, Selam 123) Yani geleceği okuduklarını iddia edenlerin sözleri boş, bir değeri ve bir anlamı yoktur.

  İnanç noktasından bakıldığında fala baktırmak ve fala inanmak o kadar batıl ve tehlikelidir ki, Allah korusun insanı imandan bile çıkarabiliyor.

  Bu konudaki birçok hadiste Peygamberimiz (a.s.m.), fal ve benzeri işlemlerin sonucuna inananların “Muhammed’e indirileni inkâr etmiş sayılacağını, bunların cennete giremeyeceklerini, inanmayıp da bu işi yapanların namazlarının kırk gün kabul olmayacağını” haber verir.

  Bu hadisler kesin bir tehlikeyi bildirdikleri halde dininde diyanetinde, abdestinde namazında olan kişilerin fala ve falcılara itibar edip onların kapılarını aşındırmaları ne kadar acı ve üzücüdür.

  Falcılar gayb ve gelecek hakkında, insanın karakteri ve beklentileri üzerinde ahkâm kesmeye çalışırlar. Oysa geleceğin sahibi Allah’tır. Geleceği sadece ve sadece Allah bilir. Kur’an bu konuda der ki:

  Gaybın anahtarları Allah’ın yanındadır. Başkası onu bilemez.
  (En’am, 6:59)
  De ki: Allah’tan başka ne göklerde, ne de yerde hiç kimse gaybı bilemez.”
  (Neml, 27:65)
  De ki: Ben size, Allah’ın hazineleri benim yanımdadır veya ‘Ben gaybı bilirim’ demiyorum. Ben ancak bana vahyolunana uyarım.
  (En’am, 6:50)
  Cebrail Aleyhisselamın, “Kıyamet ne zaman kopacaktır?” sorusuna Peygamberimiz:

  Bu konuda sorulan, sorandan daha bilgili değildir” diyerek en büyük gelecek olan kıyamet hakkında bu kadar net bir cevap vermiştir. (Buharî, İman 37)

  Gayb ve gelecek bilgisi Allah’ın elinde olduğuna göre, Allah’ın elçisi dahi Allah bildirmezse bilemeyeceğine, hiçbir İslam âlimi da gayb ve gelecek hakkında konuşmayacağına göre, falcıyı nereye koyarsınız? Yapıp durduklarına bir hak payı, bir inandırıcılık verebilir misiniz?

  Ama falcının dediği bazen çıkıyor” diyenler de yok değildir.
  Aynı sözü bir ara bir sahabe de söylemiş, fakat Peygamberimiz ona güzel bir cevap vererek yol göstermiştir.

  Bu söz cinlerindir. Cin bilgiyi kapar da dostunun kulağına tavuğun gıdaklaması gibi gıdaklar. Bu şekilde ona yüz yalandan daha fazlasını karıştırır.” (Müslim, Selam 123)

  Bütün falcıların doğrudan cinlerle ilişkisi var mı, yok mu, ayrı bir konu, ama falcılık dine, imana aykırı bir uygulama olduğuna ve Peygamberimizin kesin kes reddettiğine göre, olayın şeytanî yönünün olduğu şüphesizdir.

  Şeytan da bir cin olduğuna göre, geleceği okuduğu iddiasında bulunan, gaybdan haber vermeye kalkan falcılar şeytanın elinde bir oyuncak haline düşmüşlerdir.


  Hadisi şerif genel bir ölçüyü veriyor. Gerek kâhin, gerekse falcı veya medyum, tarotlar, hatta burçları okuyanlar, kendilerine hangi adı takmış olursa olsunlar, dinin izin vermediği bir konuda konuşuyor, hüküm veriyorlarsa, aynı kategoriye girerler. Söyledikleri bazen tutsa bile, bu yüz tane yalanın arasından çıkan bir doğrudur. Buna doğru demek bile su götürür. Yapanı da, yaptıranı da, inananı da tehlikeye sürükler.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu