+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
Soru ve Cevaplar ve Sizden gelen sorular Kategorisinden İmsak vakti geçtiği halde bir şey yemek oruç olur mu? Konusununa Bakıyorsunuz..
 1. Misafir
  Reklam

  Cevap: İmsak vakti geçti halde birşey yemek ourç olur mu?

  Reklam  Cevap: İmsak vakti geçti halde birşey yemek ourç olur mu? isimli konu Mumsema.com Cevap: İmsak vakti geçti halde birşey yemek ourç olur mu?
  hocam bazi hocalar imsakdan sonrada belli bi dakika sonrasina kadar yiyip icebilirsiniz diyor nedir hakikati

 2. arifselim
  Yönetici

  Reklam


  İmsak girdikten sonra bir dakika bile geçirerek yemek ve içmek orucu bozar. Orucun başlamasının zamanı imsakın girmesidir. Bunun başka bir açıklaması yoktur.

 3. Misafir
  Hocam bende bugün saat 2 de sahurumu yaptm yattim sonra çok susadim kalktm yabimda duran suyu ictim orucum aklımdaydı fakat uyku sersemi ile saate bakmak aklıma gelmedi hava hala karinlik olunca 3 filan diye düşündüm sabah ezani bile okunmuş saat 5 di sizce sizce orucum kabul olurmu lutfen acil cevap

 4. arifselim
  Yönetici
  İmsak vakti geçtiği için orucun bozulmuştur. Böyle bir durumda ramazandan sonra sadece kaza gerekir kefarete gerek yoktur.

 5. Misafir
  Merhaba hocam
  bu gün sahur için kaktım saat 4,30 olduğunu anladım bir bardak su içip niyetlendim kabul olurmu.?

 6. arifselim
  Yönetici
  Merhaba kardeşim. İmsak eğer 4:30 da olmamışsa orucun geçerlidir ama imsak saati başlamışsa orucun bozulmuştur ve bir gün kaza gerekir.

 7. Misafir
  Hocam bugün imsak ı 1 dakika falan geçince su içtim hâlâ ezan okunmaya devam ettiği için. Orucum bozulmuş mudur? Ayrıca şu an daha bu saatte çok fena susuzluk çekiyorum Orucum bozulmamışsa bozsam Kefaret mi kaza mı gerekir? Iyi günler

 8. arifselim
  Yönetici
  Bir dakika bile imsakı geçerse orucun bozulur. Esas olan imsak vaktinin girmesidir. Ramazanda da ezan okunmasıyla imsak vakti girmiş olur. Sana bir gün kaza gerekir.

 9. Misafir
  Ben imsaktan önce yemeyi yedim ezanın. Okunmasını beklerken uyuya kaldı biri geldi sabah namazını kıl dedi benim aklıma geldi niyet etmediğim arkadaşa sordun ezandan kaç dk geçti aradan dedim bana 10 dk geçti dedi niyet ettim yinese oruç kabul olunurmu ?

 10. mum
  Administrator
  Sahura kalkman niyet yerine geçer. Ayrıca niyet etmene gerek yoktur

 11. Misafir
  Ezan sesini duymadığım için su içtim sonra fark ettim ki 2-3dk önce imsak olmuş. Niyet edebilirmiyim

 12. mum
  Administrator

  Reklam


  İmsaktan sonra yemek yemek ve su içmek kaza gerektirir.

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 234 ... SonuncuSonuncu
imsaktan sonra su içmek orucu bozar mı,  nafile oruç imsakla mı başlar,  nafile oruçta imsak vaktinden sonra yemek,  imsak vaktini bilmeden yemek,  imsaktan sonra yemek yenirmi,  imsak vaktinden sonra yemek yenirmi,  imsaktan sonra yemek yemek orucu bozar mı